Foto: Španělským městem prolétlo 160 tun rajčat. Místní i turisté se účastnili tomatové bitvy

Foto: Španělským městem prolétlo 160 tun rajčat. Místní i turisté se účastnili tomatové bitvy
Tradiční rajčatové bitvy La Tomatina se účastnilo asi 20 000 lidí. Podívat se přijeli i turisté.
Nasazeno bylo asi 160 tun rajčat, které pořadatelé rozdávali z nákladních vozů.
Tradiční zábavu ve španělském městě Buňol doprovázela přísná bezpečnostní opatření kvůli nedávnému teroristickému útoku v Barceloně.
Na akci dohlíželo kolem 700 policistů.
Foto: Reuters
ČTK Reuters ČTK, Reuters
30. 8. 2017 20:44
Přes 20 000 lidí se ve středu před polednem na východě Španělska zúčastnilo tradiční pouliční rajčatové bitvy La Tomatina. Nasazeno bylo asi 160 tun "munice", rozdávané z nákladních vozů, informovala agentura AP. Po asi hodinové pouliční bitce byli zúčastnění i celá ulice v centru města zmáčena rajčatovou šťávou. Lidé žijící v místě konání této zábavy se musejí vždy pečlivě připravit, balkony a výlohy obchodů raději zakrývají igelitem. Na akci se ale také připravovali bezpečnostní složky. Na klidný průběh festivalu dohlíželo asi 700 policistů.
 

Právě se děje

před 31 minutami

Czech Point bude od 25. října mimo provoz, odstávka potrvá tři dny

Informační systém Czech Point, ze kterého lze získat například výpis z katastru nemovitostí či rejstříku trestů, bude kvůli přechodu na nové technické vybavení od příštího pátku tři dny mimo provoz. Na jeho kontaktních místech si lidé nebudou moci pořídit žádný výpis ani využít žádnou jinou službu od 25. října 20:00 do 29. října 06:00. Na webu systému to uvedlo ministerstvo vnitra, které projekt řídí. Lidem doporučuje, aby si potřebné výpisy obstarali mimo uvedenou dobu.

Podle vnitra v době odstávky Czech Point nebude v provozu ani úřednický [email protected] a nebude možné se prostřednictvím služby JIP/KAAS přihlásit do řady agendových informačních systémů.

Zdroj: ČTK
Další zprávy