Foto: Každý rok se tu zřítily do propasti stovky lidí. Na bolivijské "Cestě smrti" teď závodí běžci

Foto: iStock
Hana Vařáková Vanda Lubomirský Nárožná Hana Vařáková, Vanda Lubomirský Nárožná
6. 8. 2017 12:18
Je to jedna z nejnebezpečnějších silnic na světě. Spojuje bolivijskou metropoli La Paz a město Coroico na západě země. Vede deštným pralesem, z jedné strany je lemována strmou horou a z druhé stovky metrů hlubokou propastí. Měří zhruba 60 kilometrů a její nejvyšší bod leží v nadmořské výšce 4650 metrů. Navíc je velmi úzká, hliněná a v období dešťů i kluzká. Sami Bolivijci jí říkají El Camino de la Muerte - Cesta smrti. Dnes už ji využívají především bikeři a milovníci adrenalinových sportů, jako jsou například účastníci každoročního běžeckého závodu SKYRACE Bolivia.
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Španělský král pověřil premiéra Sáncheze sestavením další vlády

Úřadující španělský premiér a šéf socialistů Pedro Sánchez ve středu po jednání se španělským králem Felipem VI. oznámil, že od panovníka přijímá pověření k pokusu o sestavení nové vlády. Upozornil však, že celý proces pravděpodobně potrvá ještě týdny.

Sánchez uvedl, že od příštího týdne se pokusí získat na svou stranu další politické subjekty ve značně fragmentovaném parlamentu. "Žádná jiná alternativa není možná," zdůraznil socialistický politik. Hlasování o důvěře nové vládě v parlamentu však budou podle Sáncheze pravděpodobně předcházet ještě týdny jednání.

Socialisté (PSOE) zvítězili v listopadových předčasných volbách, ale nepodařilo se jim získat nadpoloviční většinu v parlamentu. Ze 350 poslanců jich mají pouze 120.

Zdroj: ČTK
před 3 hodinami

V 88 letech zemřela filozofka Eva Formánková. Jako jedna z prvních podepsala Chartu 77

Ve věku 88 let zemřela filozofka a redaktorka Eva Formánková. V 60. letech stála u vzniku edice Váhy, která se věnovala nemarxistické filozofii. Jako jedna z prvních podepsala Chartu 77. Formánková zemřela v neděli v Praze, poslední rozloučení se uskuteční v pátek od 14:30 na olšanském hřbitově. ČTK o tom dnes informoval její syn Jaroslav Formánek.

Zdroj: ČTK
Další zprávy