Foto: Konec spekulací, severokorejský vůdce Kim Čong-un je ženatý

Foto: Konec spekulací, severokorejský vůdce Kim Čong-un je ženatý
V zemi tvrdě spoutané totalitním režimem si o tom nikdo nedovolil nahlas spekulovat. Nicméně podle některých indicií se dalo tušit, že Kimovi ženy lhostejné nejsou.
Před časem Kim našel svou "Femme fatale".
Kim Čong-un se se svou vyvolenou ukazoval čím dál častěji, což pochopitelně vyvolalo pozornost světových médií. Mlčení se pokusila prolomit zpravodajská rozvědka sousední Jižní Koreje. Podle jejich zjištění prý byla dotyčná žena v minulosti zpěvačkou.
Úplnou pravdu o identitě ženy v té době věděl jen samotný vůdce Kim Čong-un.
Foto: Reuters
Reuters ČTK Dan Poláček Reuters, ČTK, Dan Poláček
26. 7. 2012 10:20

Záhada panující okolo identity neznámé ženy, která se v poslední době vyskytovala ve společnosti vedle severokorejského vůdce Kim Čong-una, byla konečně vyřešena. Severokorejská televize totiž oficiálně potvrdila fakt, že uvedená soudružka, viděná po Kimově boku, je jeho manželka, jejíž rodné jméno je Ri Sol-ču. Neznámá žena se po Kimově boku začala objevovat před několika týdny. Někteří pozorovatelé v Jižní Koreji spekulovali, že jde o severokorejskou zpěvačku, se kterou Kim před lety chodil, jeho otec to ale poté zastavil, a dotyčná se teď znovu objevila na scéně.

Jihokorejská výzvědná služba tehdy zjistila, že žena bývala zpěvačkou a je vdaná. Japonský odborník na severokorejské vedení Tošimicu Šigemura v té době vyjádřil názor, že jde o Kimovu manželku, která teprve čeká na oficiální představení lidu.

Zpravodajský server BBC uvedl, že paní Ri a záhadná žena vystupující po Kimově jsou považovány za tutéž osobu. Nebylo ale zatím potvrzeno, zda jde zároveň o stejnojmennou severokorejskou zpěvačku.

Kim Čong-un převzal vedení Severní Koreje loni v prosinci po smrti svého otce Kim Čong-ila. Vůdcem jedné z nejizolovanějších zemí světa byl oficiálně potvrzen v dubnu. O soukromém životě bezmála třicetiletého vůdce se ale příliš neví. Média nedávno odvysílala záběry z představení s Mickey Mousem a dalšími postavičkami z dílny Walta Disneyho v KLDR. Show přihlíželi také nový vůdce Kim s neznámou, tleskali a usmívali se na sebe.

Skutečnost, že nového severokorejského vůdce na veřejnosti doprovází žena, podle AP představuje radikální změnu ve srovnání s tajnůstkářským stylem jeho otce Kim Čong-ila. Děti tehdejšího vůdce se během 17 let jeho vlády ve státních médiích neobjevovaly a dokonce i nynější vůdce KLDR byl do konce roku 2010 prakticky neznámý.

Podívejte se na fotografie Reuters, které vám ukážou "vůdcovský" pár Severní Koreje.

 

Právě se děje

Další zprávy