Foto: Šest kilometrů daleko. Tchajwanské ostrovy Kinmen leží blíž Číně než své vládě

Foto: Šest kilometrů daleko. Tchajwanské ostrovy Kinmen leží blíž Číně než své vládě
...
Kinmen a Malý Kinmen, jak se obydleným ostrovům přezdívá, spojuje od posledního říjnového dne letošního roku most. Dříve museli lidé využívat trajekty. Problém to byl především pro obyvatele menšího z ostrovů, kteří si museli volat v případě nehody vrtulníky.
Nejznámější výrobky z historických střel jsou nože od rodinné firmy Maestro Wu. Její šéf Wu Tseng-Dong (na fotografii) je třetí generací řemeslníků v rodině. Jeho syn bude v tradici pokračovat.
Ostřelování v 50. letech minulého století zanechalo na ostrovech Kinmen velké množství dělostřelecké munice. Místní je proto začali sbírat a prodávat řemeslníkům, kteří z nich dokázali vytvořit nové nástroje.
Foto: Jana Václavíková
Jana Václavíková Jana Václavíková
15. 12. 2022 6:07
V Tchajwanské úžině, která dělí pevninskou Čínu a Tchaj-wan, leží souostroví Kinmen. Spadající pod vládu v Tchaj-peji, přestože je mnohem blíž ke břehům komunistické Číny. Mrakodrapy, které v jejím přístavním městě Sia-men stojí, jsou z ostrovů vidět pouhým okem. Reportérka Aktuálně.cz ostrovy navštívila.
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy