FOTO Separatisté u trosek letadla. Hledají, co se jim hodí

FOTO Separatisté u trosek letadla. Hledají, co se jim hodí
Sestřelené letadlo Il-76 ukrajinské armády v Luhansku. V jeho útrobách zemřelo 49 lidí.
Proruský separatista na místě, kam dopadlo sestřelené letadlo. Hledá, co by se ještě dalo využít.
Ozbrojenci u trosek Il-76. Důležitá je hlavně munice, kterou letoun převážel.
Zbytky vojenského dopravního letadla Il-76.
Foto: Reuters
Reuters Zahraničí Reuters, Zahraničí
Aktualizováno 14. 6. 2014 16:58
Při nejhorším útoku na ukrajinskou armádu od začátku krize zemřelo 49 lidí. Kyjev slibuje tvrdou odplatu.

Luhansk - Sestřelení armádního letadla, v jehož troskách zahynulo všech 49 lidí na palubě, je zatím nejtragičtějším útokem na ukrajinské vojáky od začátku krize v zemi.

S podobnou taktikou uspěli proruští radikálové na východě Ukrajiny už několikrát: minulý týden zahynuli na palubě sestřeleného dopravního letadla tři vojáci, koncem května zemřelo v troskách vrtulníku Mi-8 14 lidí včetně ukrajinského generála.

Co do počtu obětí ale nemá sobotní úder obdoby.

Agentura Reuters zveřejnila fotografie, na nichž trosky letounu prohledávají ti, co ho sestřelili: ozbrojenci bojující proti Kyjevu.

 

Právě se děje

před 4 hodinami

FBI považuje střelbu na floridské armádní základně za teroristický čin, útočník jednal sám

Americký Federální úřad pro vyšetřování (FBI) pracuje s předpokladem, že páteční střelba na armádní základně na Floridě byla teroristickým činem. Vyšetřovatelka FBI to oznámila na tiskové konferenci. Její úřad se rovněž domnívá, že saúdskoarabský vojenský student jednal sám, když v areálu v Pensacole zabil tři lidi.

Pachatel, který se na základně účastnil výcviku, začal střílet v jedné z místních učeben. Podle agentky FBI Rachel Rojasové 21letý příslušník saúdskoarabského letectva Muhammad Šamrání použil legálně zakoupenou pistoli. Zasahovali proti němu policisté i vojáci a nakonec se jim podařilo ho zlikvidovat. Kromě tří mrtvých si útok vyžádal také osm zraněných. Motivy činu jsou zatím neznámé.

Zdroj: ČTK
Další zprávy