Foto: Hledají šrot a prohrabávají i špinavou stoku. Tak vypadá život na obří skládce

Foto: Hledají šrot a prohrabávají i špinavou stoku. Tak vypadá život na obří skládce
Vítejte v hlavním městě latinskoamerické Guatemaly, Ciudad de Guatemala. Konkrétně u největší tamní skládky, které místní přezdívají "Důl".
Každý den na skládce přibude 500 tun odpadků.
To, co jiní vyhodí, ale slouží jako obživa tisícům lidí, kteří zde žijí.
Sběrači odpadků, takzvaní guajeros, hledají vše, co se dá dál prodat recyklačním firmám. Plast, šrot nebo třeba staré časopisy.
Foto: Reuters
Zahraničí dap Zahraničí, dap
5. 1. 2019 12:46
Metropole Guatemaly, Ciudad de Guatemala, láká kromě turistů i chudé, kteří doufají, že ve městě najdou práci. Když nepochodí, skončí často ve slumu, který se nachází u největší tamní skládky zvané Důl. Denně kolem ní pobíhají tisíce lidí, kteří sbírají vše, co se dá prodat. Mezi sběrači nechybí ani děti. Podívejte se ve fotogalerii, jak vypadá život na místě plném odpadků, kam nejezdí policejní hlídky ani sanitky.
 

Právě se děje

před 2 hodinami

Sagan bude jezdit za francouzský tým

Trojnásobný mistr světa v silniční cyklistice Peter Sagan bude od příští sezony jezdit za stáj TotalEnergies, se kterou podepsal dvouletou smlouvu. O dohodě s jednatřicetiletý slovenským jezdcem informoval týmový web.

"Jsme obrovsky pyšní, že jsme Petera získali. Je bez pochyby nejpopulárnějším jezdcem na světě," uvedl manažer stáje Jean-René Bernaudeau. "Především jsem ho ale přivedli kvůli sportovním ambicím a spoléháme, že nám přinese vítězství," dodal.

Sagan do TotalEnergies zamíří po čtyřletém angažmá v německé stáji Bora-hansgrohe. Z ní spolu s ním do francouzského týmu přijdou také Polák Maciej Bodnar a Ital Daniel Oss.

Kromě světových titulů z let 2015 až 2017 Sagan získal sedmkrát zelený trikot pro nejlepšího spurtéra Tour de France. Letos bodovací soutěž ovládl poprvé i na Giru d'Italia.

Další zprávy