Foto: Za Saakašviliho se bili i s policií. Politik prchá před zákonem, jeho příznivci vyšli do ulic

Střet příznivců Michaila Saakašviliho s policií.
Ukrajinská tajná policie SBU v úterý zatkla gruzínského exprezidenta Michaila Saakašviliho. To ale odstartovalo několikahodinové násilí.
Bývalý gubernátor Oděské oblasti nejprve předvedl husarský kousek, když utekl na střechu domu.
Vyhrožoval, že z ní skočí. Policisté ho pak ze střechy sundali.
Vzduchem létaly projektily a dýmovnice. Vidět a cítit byl i slzný plyn, který policisté použili.
Foto: Reuters
Zahraničí Zahraničí
5. 12. 2017 16:21
Ukrajinská tajná policie SBU v úterý zatkla gruzínského exprezidenta Michaila Saakašviliho. Jenže vzápětí dav jeho příznivců zablokoval ulici a znemožnil policejnímu autu, aby odjelo. Nakonec se lidem podařilo politika z auta "osvobodit". Bývalý oděský gubernátor je podezřelý v kauze financování protivládních mítinků, které pořádal na Ukrajině. Kromě toho má také vyhrocené vztahy s ukrajinským prezidentem Petrem Porošenkem. Z původně dobrých přátel se kvůli politickým sporům stali vzájemní odpůrci.
 

Právě se děje

před 41 minutami

U Johannesburgu se našly nejstarší známé pozůstatky Homo erectus

V jeskynním komplexu Drimolen u Johannesburgu v Jihoafrické republice se našly nejstarší známé pozůstatky Homo erectus, který možná jako první migroval z Afriky do zbytku světa a je jedním z přímých předchůdců moderního člověka. Zároveň je to první takový nález v Jihoafrické republice, píše dnes BBC.

Výsledky výzkumu, který prováděl Andy Herries z australské univerzity La Trobe v Melbourne s týmem vědců, jsou popsány ve studii zveřejněné dnes v časopise Science.

Dosud se mělo za to, že Homo erectus pochází z východní Afriky, ale soudě podle nového nálezu by mohl ve skutečnosti pocházet z jihu afrického kontinentu, odtud migrovat na severovýchod a sever Afriky a nakonec osídlit i zbytek světa.

Zdroj: ČTK
před 57 minutami

Atentátník z německého Hanau absolvoval bojová cvičení na Slovensku

Atentátník, který v Hanau postřílel v únoru devět lidí, prošel loni nejméně dvěma bojovými tréninky u jedné soukromé bezpečnostní firmy na Slovensku. Informoval o tom dnes německý zpravodajský magazín Der Spiegel.

Podle Spiegelu Tobias Rathjen výcviky absolvoval v červenci a září a za instruktory měl bývalé vojáky a příslušníky jednotek speciálního nasazení. Vyšetřovatelé informace potvrdili také agentuře DPA, ale další podrobnosti ke slovenským pobytům pachatele německá média nepřinesla.

Třiačtyřicetiletý Tobias Rathjen 19. února v hesenském městě zastřelil devět lidí. Později byl on a jeho 72letá matka nalezeni mrtví v jejich bytě. Šlo o jeden z nejhorších rasistických útoků v Německu od 2. světové války.

Zdroj: ČTK
Další zprávy