Foto: Stroje nikde, jen lidské ruce. Jak se těží uhlí v Indii

Foto: Stroje nikde, jen lidské ruce. Jak se těží uhlí v Indii
S těžbou uhlí v Indii pomáhají stroje. Ale jen někde.
Prach, kouř a rachot gigantických strojů v Indii den za dnem zhoršuje stav životního prostředí.
Pohled na okolí dolu v provincii Dhanbad.
Zde vidíte vlastní důl a horníky, kteří v něm pracují.
Foto: Reuters
Reuters Dan Poláček Reuters, Dan Poláček
20. 11. 2012 22:00

Indie disponuje podobně jako Čína progresivně rostoucím hospodářstvím a na postu asijských ekonomik zaujímá třetí místo. Sází při tom na své mohutné zásoby černého uhlí. To se tu těží jak strojově, tak ručně. Podívejte se.

 

Právě se děje

před 4 minutami

Americká sonda úspěšně přistála na planetce Bennu

Sonda OSIRIS-REx amerického Národního úřadu pro letectví a vesmír (NASA) úspěšně přistála na planetce Bennu, kde se pokusila odebrat vzorky horniny. Zda byl odběr úspěšný, se uvidí až v následujících dnech, uvedla dnes agentura AP.

"Nemůžu uvěřit, že jsme to doopravdy dokázali," řekl po přistání sondy jeden ze členů týmu NASA, profesor Dante Lauretta z Arizonské univerzity. "Sonda udělala všechno, co měla."

Poté, co OSIRIS-REx poslala na Zemi potvrzení o kontaktu s asteroidem vzdáleném více než 322 milionů kilometrů, propuklo v sále nadšení. Může však trvat až týden, než bude jasné, zda a případně kolik horniny se podařilo sondě odebrat a jestli bude potřeba další pokus.

Zdroj: ČTK
před 19 minutami

Trump předčasně ukončil rozhovor, moderátorce slíbil odvetu

Kvůli nespokojenosti s moderátorkou ukončil americký prezident Donald Trump v úterý večer (místního času) předčasně rozhovor v televizi CBS. Následně pohrozil jeho předčasným zveřejněním a novinářce oblíbeného pořadu slíbil odvetu.

Trump dva týdny před prezidentskými volbami na twitteru kritizoval rozhovor s moderátorkou Lesley Stahlovou jako "podvod" a "předpojatost". Interview má CBS odvysílat tuto neděli v rámci předvolebního speciálu pořadu "60 Minutes" (60 Minut) o republikánu Trumpovi a jeho demokratickém vyzyvateli Joe Bidenovi.

Podle zdroje deníku byla důvodem ukončení rozhovoru Trumpova spokojenost s otázkami moderátorky.

Zdroj: ČTK
Další zprávy