Foto: Ropná horečka v Severní Dakotě

Foto: Ropná horečka v Severní Dakotě
Zdejší lidé díky těžbě ropy masivně bohatnou. Většina majitelů pozemků, na nichž se těží černé zlato, od těžařských společností měsíčně inkasuje kolem 50 000 až 100 000 dolarů.
V členitém terénu Severní Dakoty se nalézá mnoho vrtných jednotek.
A neustále tu přibývají nové a nové ropné soupravy.
Takovýchto vrtů se v Severní Dakotě nalézá už více než 225.
Foto: Reuters
Reuters Dan Poláček Reuters, Dan Poláček
9. 12. 2012 16:00

Stát Severní Dakota v USA zažívá boom ropného průmyslu. Může za to snaha USA zvyšovat těžbu ropy z vlastních zdrojů, aby se snížila závislost na zdrojích této suroviny v jiných, nestabilních oblastech světa. Rozvoj ropného průmyslu přináší práci pro tisíce lidí. Díky tomu patří Severní Dakota mezi oblasti s nejnižší nezaměstnaností v USA.

 

Právě se děje

před 22 minutami

Allertová skončila v Taškentu v prvním kole

Tenistka Denisa Allertová se rozloučila s turnajem WTA v Taškentu v prvním kole. Nestačila na vítězku tamního podniku z roku 2008 Rumunku Soranu Cirsteaovou a osmé nasazené soupeřce podlehla 1:6, 4:6.

Šestadvacetiletá Allertová, 254. hráčka žebříčku, v prvním setu za stavu 0:5 odvrátila "kanára". Druhou sadu začala brejkem na 2:0, poté však podání neudržela a v devátém gamu znovu. Po návratu do elitních turnajů z okruhu ITF prohrála potřetí v řadě první zápas.

V Taškentu dnes nastoupí ještě úspěšná kvalifikantka Tereza Martincová, v úterý pak Kristýna Plíšková, nasazená jako pětka.

Další zprávy