Foto: Karneval jako každý rok? Rej masek se po Silvestru koná pod drobnohledem policie

Foto: Karneval jako každý rok? Rej masek se po Silvestru koná pod drobnohledem policie
První noc porýnského karnevalu byla v západoněmeckých městech relativně klidná. V Kolíně nad Rýnem přijali policisté 224 trestních oznámení, mezi nimi i několik udání kvůli sexuálním deliktům. Při výkonu práce utrpělo zranění 11 policistů. V celách pak skončilo 180 lidí, velká část z nich kvůli agresivnímu chování v podnapilém stavu.
Rej masek se letos odehrál kvůli silvestrovským sexuálním útokům na ženy v řadě německých měst za zvýšeného dozoru policie.
Karneval je tradičně posledním uvolněním před půstem, který předchází o Velikonocích.
V Německu je jeho tradice silná zejména v Porýní, což souvisí s tím, že v době napoleonských válek sloužil karneval i jako výraz protestu proti francouzské okupaci.
Foto: Reuters
Reuters Obrazová sekce, Reuters
5. 2. 2016 15:35
Karneval v německém Porýní se - navzdory obavám z opakování silvestrovské vlny sexuálních útoků - nese v obdobném duchu jako v uplynulých letech. Jen ulice hlídá více policistů. Jinak ale nic nevybočuje. Tak jako dříve přicházejí stovky trestních oznámení, desítky lidí končí v policejních celách. Velká část z nich kvůli agresivnímu chování v podnapilém stavu. Podívejte se do ulic Kolína nad Rýnem s fotoreportéry agentury Reuters.
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 16 minutami

KLDR odpálila podle Soulu balistickou raketu krátkého doletu

KLDR odpálila do moře balistickou raketu krátkého doletu, informovala agentura AP s odvoláním na jihokorejskou vládu. Střela spadla zřejmě do vod mimo japonskou výlučnou ekonomickou zónu, uvedla agentura Kjódó. Severokorejský velvyslanec při OSN zhruba v téže době na Valném shromáždění OSN v New Yorku vyzval Spojené státy, aby upustily od "nepřátelské politiky" vůči Severní Koreji.

Vypuštění rakety nepředstavuje okamžitou hrozbu pro americký personál, území ani pro spojence USA, sdělila v reakci armáda Spojených států, která má v Jižní Koreji na 28 000 vojáků. Odpálení střely však podle ní "zdůraznilo destabilizující dopady nedovoleného" severokorejského zbrojního programu.

Testy balistických raket zakazují KLDR rezoluce Rady bezpečnosti OSN. Soul nejprve informoval o blíže neurčené střele, kterou KLDR odpálila do moře východně od svých břehů. Japonsko už tehdy uvedlo, že by mohlo jít o balistickou raketu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy