Foto: Řekové řízeně přesouvají desetitisíce běženců. Přístav Pireus zažil tříhodinovou rvačku

Foto: Řekové řízeně přesouvají desetitisíce běženců. Přístav Pireus zažil tříhodinovou rvačku
Západobalkánská migrační trasa je zavřená, Turecko zatím uprchlíky zpátky nepřijímá.
Řecko tak musí řešit, co se zhruba 50 000 běženci, kteří v zemi uvízli.
Trajekty je převážejí z ostrovů do přístavu Pireus, ležícího jižně od Atén.
V posledních dnech jich tu žilo téměř 6000.
Foto: Reuters
Reuters Zahraničí Reuters, Zahraničí
Aktualizováno 1. 4. 2016 10:20
Řecko řeší, co se zhruba 50 000 běženci, kteří v zemi uvízli po uzavření takzvané západobalkánské migrační trasy. Turecko zatím uprchlíky zpátky nepřijímá, a tak začalo uprchlíky přemisťovat. Autobusy odvážejí stovky lidí z přístavu Pireus do uprchlických táborů v jiných částech země. Tisíce lidí stále přebývají na řecko-makedonské hranici.
 

Právě se děje

před 42 minutami

Hokejisty Slavie bude po Říhovi trénovat Štrba

Novým trenérem hokejistů prvoligové Slavie se stal Martin Štrba. Na střídačce nahradí Miloše Říhu mladšího, jemuž skončila smlouva a klub již v polovině března avizoval, že s ním dále nepočítá. Štrbovým asistentem bude další bývalý útočník Jiří Doležal, trenérem brankářů zůstal Roman Málek. Pražané o tom informovali na webu.

"Martina Štrbu jsme si vytipovali jako mladého progresivního trenéra, který má ambice a potenciál. Jeho výhodou je také to, že má za sebou úspěšnou hráčskou kariéru," řekl sportovní manažer Jiří Veber.

Čtyřiačtyřicetiletý Štrba trénoval naposledy rovněž ve druhé nejvyšší soutěži Chomutov. S Piráty se dohodl na odchodu koncem listopadu. V minulosti pracoval jako asistent trenéra v Českých Budějovicích, kde působil rovněž u mládeže.

Další zprávy