Obrazem: Chaos ve Venezuele. Policie střílí do demonstrantů, zemřelo už 26 lidí

Protesty ve Venezuele.
Venezuelu svírají kvůli politické situaci masové protesty.
Ty si od pondělí vyžádaly už 26 mrtvých, uvedla nestátní nezisková organizace OVCS.
Právě Guaidó protesty svolal. Současný prezident Venezuely Nicolás Maduro, jehož svržení požadují lidé v ulicích, označil středeční události za pokus o převrat, za kterým stojí Spojené státy.
Nesouhlasné hlasy obyvatel Venezuely se v některých částech snaží ozbrojené jednotky potlačit pomocí slzného plynu a gumových projektilů. Po demonstrantech hází také kameny.
Foto: Reuters
Zahraničí ČTK Zahraničí, ČTK
Aktualizováno 25. 1. 2019 10:59
Při masových protestech ve Venezuele zemřelo podle nestátní neziskové organizace OVCS od pondělí už 26 lidí. Demonstrace svolal lídr opozice Juan Guaidó, který se ve středu prohlásil úřadující hlavou státu. Jeho krok podpořila například Evropská unie nebo Spojené státy. Naopak Čína nebo Kuba se postavily na stranu autoritářského vůdce Nicoláse Madura.
 

Právě se děje

před 20 minutami

V Barmě pokračují demonstrace proti vojenské juntě

Desítky tisíc lidí vyšly v neděli do ulic barmských měst znovu protestovat proti vojenské juntě, která před víc než měsícem převzala moc v zemi. Demonstrace se podle agentury Reuters konají, přestože bezpečnostní síly v noci na dnešek provedly v největším barmském městě Rangúnu razie proti organizátorům protestů a opozičním aktivistům.

Podle záběrů zveřejněných na facebooku policie zasáhla slzným plynem a zábleskovými granáty proti účastníkům protestu ve městě Lašio v Šanském státě na severu země. V historickém městě Pugam, ležícím v centrální oblasti Barmy, se policie snažila střelbou rozehnat tamní demonstraci, není ale jasné, zda použila ostré náboje nebo gumové projektily.

Zatím nejsou zprávy, že by při nedělních demonstracích byli mrtví či zranění. Protesty v dalších městech jsou dosud podle informací Reuters poklidné.

Zdroj: ČTK
Další zprávy