Obrazem: Chaos ve Venezuele. Policie střílí do demonstrantů, zemřelo už 26 lidí

Protesty ve Venezuele.
Venezuelu svírají kvůli politické situaci masové protesty.
Ty si od pondělí vyžádaly už 26 mrtvých, uvedla nestátní nezisková organizace OVCS.
Právě Guaidó protesty svolal. Současný prezident Venezuely Nicolás Maduro, jehož svržení požadují lidé v ulicích, označil středeční události za pokus o převrat, za kterým stojí Spojené státy.
Nesouhlasné hlasy obyvatel Venezuely se v některých částech snaží ozbrojené jednotky potlačit pomocí slzného plynu a gumových projektilů. Po demonstrantech hází také kameny.
Foto: Reuters
Zahraničí ČTK Zahraničí, ČTK
Aktualizováno 25. 1. 2019 10:59
Při masových protestech ve Venezuele zemřelo podle nestátní neziskové organizace OVCS od pondělí už 26 lidí. Demonstrace svolal lídr opozice Juan Guaidó, který se ve středu prohlásil úřadující hlavou státu. Jeho krok podpořila například Evropská unie nebo Spojené státy. Naopak Čína nebo Kuba se postavily na stranu autoritářského vůdce Nicoláse Madura.
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 53 minutami

Toyota v Kolíně po odstávce kvůli čipům obnovila výrobu

Automobilka Toyota Motor Manufacturing Czech Republic v Kolíně v úterý po odstávce obnovila výrobu. Zaměstnanci se vrátili do plného třísměnného systému. Odstávka trvala s týdenní přestávkou od 15. srpna, předtím byli zaměstnanci na celozávodní dovolené. Důvodem byl nedostatek čipů do palubní elektroniky, který trápí celý automobilový průmysl, řekl mluvčí automobilky Tomáš Paroubek.

Výrobu firma částečně obnovila v týdnu od 6. září, vyrobila několik stovek aut, běžně jich produkuje kolem tisícovky denně. Další týden se ale linky opět zcela zastavily, nyní se zaměstnanci postupně vrátí k plné produkci. Po dobu odstávky dostávali pracovníci Toyoty 80 procent průměrného platu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy