Obrazem: Chaos ve Venezuele. Policie střílí do demonstrantů, zemřelo už 26 lidí

Protesty ve Venezuele.
Venezuelu svírají kvůli politické situaci masové protesty.
Ty si od pondělí vyžádaly už 26 mrtvých, uvedla nestátní nezisková organizace OVCS.
Právě Guaidó protesty svolal. Současný prezident Venezuely Nicolás Maduro, jehož svržení požadují lidé v ulicích, označil středeční události za pokus o převrat, za kterým stojí Spojené státy.
Nesouhlasné hlasy obyvatel Venezuely se v některých částech snaží ozbrojené jednotky potlačit pomocí slzného plynu a gumových projektilů. Po demonstrantech hází také kameny.
Foto: Reuters
Zahraničí ČTK Zahraničí, ČTK
Aktualizováno 25. 1. 2019 10:59
Při masových protestech ve Venezuele zemřelo podle nestátní neziskové organizace OVCS od pondělí už 26 lidí. Demonstrace svolal lídr opozice Juan Guaidó, který se ve středu prohlásil úřadující hlavou státu. Jeho krok podpořila například Evropská unie nebo Spojené státy. Naopak Čína nebo Kuba se postavily na stranu autoritářského vůdce Nicoláse Madura.
 

Právě se děje

před 5 hodinami

Šlégr je dál koučem Litvínova, jeho rezignaci vedení nepřijalo

Jiří Šlégr zůstává koučem hokejistů Litvínova. Olympijský vítěz z Nagana, který je zároveň šéfem klubu, dnes nabídl rezignaci na trenérskou funkci, ale představenstvo ji nepřijalo. Realizačnímu týmu doporučilo provést změny v kádru.

Litvínovu se nedaří od začátku extraligy a dosud vyhrál jen tři zápasy. Po dvanácti kolech má pouze jedenáct bodů a je předposlední.

Po nedělní porážce 3:4 s Olomoucí, která byla pro klub třetím nezdarem za sebou, vedení Litvínova oznámilo, že jedná o změně na postu hlavního trenéra. Mezi kandidáty na nového kouče byl podle Šlégrova vyjádření v médiích i litvínovský odchovanec Vladimír Růžička, bývalý kouč národního mužstva a Šlégrův spoluhráč ze zlatého naganského týmu.

Nakonec zůstává na střídačce Šlégr. Bývalý vynikající obránce převzal tým v závěru minulé sezony místo odvolaného Milana Razýma.

Další zprávy