Foto: Nejhorší násilí od jara 1968. Ve Francii zuřily protesty čtvrtý víkend v řadě

Podívejte se na fotogalerii ze sobotních protestů ve Francii.
Ve Francii už čtvrtý víkend za sebou zuřily protesty. Tuto sobotu vyrazilo do ulic 136 tisíc lidí.
Nejvíce demonstrantů se opět shromáždilo ve francouzské metropoli Paříži.
Protesty a silniční blokády pořádá od 17. listopadu hnutí žlutých vest pojmenované po typickém reflexním oděvu.
Stejně jako při předchozích nepokojích i tuto sobotu použila policie proti protestujícím slzný plyn a vodní dělo. Zranění utrpělo podle ministerstva zdravotnictví celkem 325 lidí.
Foto: Reuters
Zahraničí ČTK Zahraničí, ČTK
Aktualizováno 9. 12. 2018 21:25
Ve Francii se v sobotu podle očekávání opět rozzuřily protesty, které pořádá hnutí žlutých vest. Po celé zemi se jich zúčastnilo 136 000 lidí. Policisté při demonstracích, které se konaly čtvrtou sobotu v řadě, zadrželi 2000 lidí. Zranění utrpělo podle ministerstva zdravotnictví celkem 325 lidí. Protestující dávají najevo svoji frustraci kvůli rostoucím životním nákladům i hněv vůči prezidentovi Emmanuelu Macronovi. Ten se v pondělí sejde s politiky, odboráři i zaměstnavateli a večer vystoupí s "důležitým" proslovem k národu.
 

Právě se děje

před 16 minutami

Německá ekonomika se těsně vyhnula recesi, HDP vzrostl o 0,1 procenta

Německá ekonomika se ve třetím čtvrtletí těsně vyhnula recesi. Hrubý domácí produkt se ve srovnání s předchozím čtvrtletím zvýšil o 0,1 procenta po poklesu 0,2 procenta v období duben až červen. Vyplývá to z údajů, které ve čtvrtek zveřejnil spolkový statistický úřad.

Zdroj: ČTK
před 19 minutami

Střelba na škole na východě Ruska: dva mrtví a tři zranění

Jednoho člověka zabil a další tři zranil útočník, který ve čtvrtek střílel na vysoké škole ve východoruském Blagověščensku. Policie podle agentury TASS uvedla, že motivem mladíka, který byl studentem školy a který poté spáchal sebevraždu, byly zřejmě spory se spolužáky.

"Na místě jsme našli těla dvou mladých lidí včetně útočníka," uvedla místní pobočka ruského ministerstva vnitra. Dodala, že zbraň měl registrovanou 19letý muž, který je považován za střelce. Útočníkovou obětí je rovněž 19letý student. V nemocnici skončili tři mladí lidé, stav dvou z nich byl označen jako středně vážný, oba podle médií museli podstoupit operaci.

Zdroj: ČTK
Další zprávy