Foto: Nejhorší násilí od jara 1968. Ve Francii zuřily protesty čtvrtý víkend v řadě

Podívejte se na fotogalerii ze sobotních protestů ve Francii.
Ve Francii už čtvrtý víkend za sebou zuřily protesty. Tuto sobotu vyrazilo do ulic 136 tisíc lidí.
Nejvíce demonstrantů se opět shromáždilo ve francouzské metropoli Paříži.
Protesty a silniční blokády pořádá od 17. listopadu hnutí žlutých vest pojmenované po typickém reflexním oděvu.
Stejně jako při předchozích nepokojích i tuto sobotu použila policie proti protestujícím slzný plyn a vodní dělo. Zranění utrpělo podle ministerstva zdravotnictví celkem 325 lidí.
Foto: Reuters
Zahraničí ČTK Zahraničí, ČTK
Aktualizováno 9. 12. 2018 21:25
Ve Francii se v sobotu podle očekávání opět rozzuřily protesty, které pořádá hnutí žlutých vest. Po celé zemi se jich zúčastnilo 136 000 lidí. Policisté při demonstracích, které se konaly čtvrtou sobotu v řadě, zadrželi 2000 lidí. Zranění utrpělo podle ministerstva zdravotnictví celkem 325 lidí. Protestující dávají najevo svoji frustraci kvůli rostoucím životním nákladům i hněv vůči prezidentovi Emmanuelu Macronovi. Ten se v pondělí sejde s politiky, odboráři i zaměstnavateli a večer vystoupí s "důležitým" proslovem k národu.
 

Právě se děje

Aktualizováno před 15 minutami

Ruský parlament ratifikoval prodloužení smlouvy o kontrole jaderných zbraní

Dolní komora ruského parlamentu ve středu ratifikovala prodloužení smlouvy s USA o kontrole jaderných zbraní z roku 2010, na kterém se v úterý dohodla Moskva s Washingtonem. Informují o tom světové agentury. Poslanci prodloužení dohody o pět let schválili jednohlasně den poté, co si telefonovali prezidenti Ruska a Spojených států a země si vyměnily příslušné diplomatické nóty.

Odpovídající návrh zákona poslal do Státní dumy prezident Vladimir Putin v úterý večer, napsala agentura Interfax. Podle náměstka ministra zahraničí Sergeje Rjabkova bude smlouva prodloužena o pět let bez jakýchkoli předběžných podmínek. Spojené státy a Rusko se na prodloužení úmluvy dohodly jen několik dní před vypršením její platnosti.

Podle agentury AP se Washington s Moskvou dohodl, že všechny nezbytné formální procedury země dokončí během několika dní. Smlouvu musí ratifikovat ruští zákonodárci. Po Státní dumě, tedy dolní komoře ruského parlamentu, ji musí schválit horní komora, Rada federace, což se očekává ještě dnes. Schválení amerického Kongresu není zapotřebí, dodala AP.

Zdroj: ČTK
Další zprávy