Fotoblog: Pro půdu ze Zborova. Tak vypadá místo, kde umírali Češi za vysněnou republiku

Fotoblog: Pro půdu ze Zborova. Tak vypadá místo, kde umírali Češi za vysněnou republiku
Česká delegace se chystá uctít památku bojovníků od Zborova a připomenout si na místě 100. výročí bitvy, která sehrála důležitou roli při vzniku Československa. Odlet z letiště Praha-Kbely v 7 hodin a 40 minut.
Na mezinárodním letišti ve Lvově nikde nikdo, jen pár lidí z personálu.
Věnce, které budou položeny k nově zrekonstruované Bratrské mohyle na okraji někdejšího bojiště na západě Ukrajiny v Kalinivce.
Cesta ze Lvova do Kalinivky trvala přibližně dvě hodiny. Možná i kvůli stavu silnice.
Foto: Vanda Lubomirský Nárožná
Vanda Nárožná
3. 7. 2017 19:35
Zborovské bojiště se za uplynulých 100 let změnilo k nepoznání a stopy po krutých bojích jsou navždy ztraceny na zoraných pláních. Představu o samotném boji nám sice přibližují sepsané vzpomínky účastníků a dobové mapy, ale samotná návštěva bojiště člověka ohromí. Celý den jsem nevyšla z údivu, píše reportérka Aktuálně.cz Vanda Nárožná.
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Požár kamionu na D1 na Benešovsku způsobil škodu téměř milion korun

Škodu téměř milion korun způsobil v sobotu ráno požár kamionu na 70. kilometru dálnice D1 ve směru na Brno. Nikdo nebyl zraněn, dálnice byla dočasně uzavřena. Příčinu vyšetřovatelé zjišťují, řekla mluvčí středočeských hasičů Vladimíra Kereková.

Událost byla hlášena po 7:00. Plameny zachvátily i návěs, hasiči požár uhasili a vozidlo ochlazovali. Dálnice byla v úseku mezi Loktem a Hořicemi ve směru na Brno zhruba půl hodiny neprůjezdná. Vytvořila se dlouhá kolona, která ještě po 8:00 sahala až na 66. kilometr.

Zdroj: ČTK
Další zprávy