Fotoblog: Pro půdu ze Zborova. Tak vypadá místo, kde umírali Češi za vysněnou republiku

Fotoblog: Pro půdu ze Zborova. Tak vypadá místo, kde umírali Češi za vysněnou republiku
Česká delegace se chystá uctít památku bojovníků od Zborova a připomenout si na místě 100. výročí bitvy, která sehrála důležitou roli při vzniku Československa. Odlet z letiště Praha-Kbely v 7 hodin a 40 minut.
Na mezinárodním letišti ve Lvově nikde nikdo, jen pár lidí z personálu.
Věnce, které budou položeny k nově zrekonstruované Bratrské mohyle na okraji někdejšího bojiště na západě Ukrajiny v Kalinivce.
Cesta ze Lvova do Kalinivky trvala přibližně dvě hodiny. Možná i kvůli stavu silnice.
Foto: Vanda Lubomirský Nárožná
Vanda Nárožná
3. 7. 2017 19:35
Zborovské bojiště se za uplynulých 100 let změnilo k nepoznání a stopy po krutých bojích jsou navždy ztraceny na zoraných pláních. Představu o samotném boji nám sice přibližují sepsané vzpomínky účastníků a dobové mapy, ale samotná návštěva bojiště člověka ohromí. Celý den jsem nevyšla z údivu, píše reportérka Aktuálně.cz Vanda Nárožná.
 

Právě se děje

před 7 hodinami

Sněmovna lordů velkou většinou vyjádřila nesouhlas a politování nad zákonem o vnitřním trhu, který jde proti částem brexitové dohody

Sněmovna lordů, horní komora britského parlamentu, v úterý velkou většinou vyjádřila nesouhlas a politování nad zákonem o vnitřním trhu, který jde proti částem brexitové dohody. Proti kontroverznímu zákonu, který podle Evropské komise porušuje právně závaznou dohodu, hlasovalo 395 zákonodárců, opačný názor jich mělo 169. Sporným zákonem může vláda premiéra Borise Johnsona zrušit části rozvodové dohody mezi Británií a Evropskou unií.

Zdroj: ČTK
Další zprávy