Fotoblog: Pro půdu ze Zborova. Tak vypadá místo, kde umírali Češi za vysněnou republiku

Fotoblog: Pro půdu ze Zborova. Tak vypadá místo, kde umírali Češi za vysněnou republiku
Česká delegace se chystá uctít památku bojovníků od Zborova a připomenout si na místě 100. výročí bitvy, která sehrála důležitou roli při vzniku Československa. Odlet z letiště Praha-Kbely v 7 hodin a 40 minut.
Na mezinárodním letišti ve Lvově nikde nikdo, jen pár lidí z personálu.
Věnce, které budou položeny k nově zrekonstruované Bratrské mohyle na okraji někdejšího bojiště na západě Ukrajiny v Kalinivce.
Cesta ze Lvova do Kalinivky trvala přibližně dvě hodiny. Možná i kvůli stavu silnice.
Foto: Vanda Lubomirský Nárožná
Vanda Nárožná
3. 7. 2017 19:35
Zborovské bojiště se za uplynulých 100 let změnilo k nepoznání a stopy po krutých bojích jsou navždy ztraceny na zoraných pláních. Představu o samotném boji nám sice přibližují sepsané vzpomínky účastníků a dobové mapy, ale samotná návštěva bojiště člověka ohromí. Celý den jsem nevyšla z údivu, píše reportérka Aktuálně.cz Vanda Nárožná.
 

Právě se děje

před 6 hodinami

Hokejisty USA povede na MS v Rize kouč Capuano z Ottawy

Hokejisty Spojených států amerických povede na mistrovství světa v Rize Jack Capuano. Bývalý hlavní kouč New York Islanders je od roku 2019 asistentem v Ottawě.

Čtyřiapadesátiletý Capuano bude působit u americké seniorské reprezentace potřetí a poprvé jako hlavní trenér. V roce 2017 byl asistentem na mistrovství světa a o rok dřív na Světovém poháru.

Další zprávy