Foto: Otrocké práce i mučení "doktora smrti". Před 80 lety vznikl koncentrační tábor Mauthausen

Foto: Otrocké práce i mučení "doktora smrti". Před 80 lety vznikl koncentrační tábor Mauthausen
Před 80 lety se v okolí dvou rakouských vesnic asi 20 kilometrů od Lince začala psát hrůzná historie.
8. srpna 1938 bylo do Horních Rakous posláno asi 300 vězňů z koncentračního tábora Dachau, aby zde začali budovat další smrtelné zařízení. Lágr Mauthausen-Gusen.
...
Místo vybral říšský vůdce SS a strůjce židovské genocidy Heinrich Himmler.
Foto: ČTK
Zahraničí Dan Poláček Zahraničí, Dan Poláček
7. 8. 2018 20:00
Před 80 lety přijelo z koncentračního tábora Dachau do Horních Rakous asi 300 vězňů, kterým nacisté přikázali, aby začali stavět další lágr. Asi 20 kilometrů od Lince tak vznikl nacistický tábor Mauthausen-Gusen.
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Do areálu amerického velvyslanectví v Bagdádu dopadly tři rakety

Do areálu amerického velvyslanectví v irácké metropoli Bagdádu dopadly tři rakety. Jedna z nich zasáhla jídelnu. Informovala o tom agentura AFP s odvoláním na bezpečnostní zdroj. O obětech či raněných se agentura nezmiňuje.

Podle AFP je to poprvé, co rakety zasáhly přímo americkou ambasádu nacházející se v opevněné a přísně střežené Zelené zóně, kde sídlí vláda a mnoho dalších zahraničních zastoupení.

před 2 hodinami

Samková si v druhém závodu v Kanadě polepšila na páté místo

Snowboardcrossařka Eva Samková skončila ve druhém závodu Světového poháru v kanadském zimním středisku Big White pátá a o místo vylepšila výsledek ze soboty. Vyhrála Australanka Belle Brockhoffová, která oplatila porážku Italce Michele Moioliové.

Mezi muži zvítězil v závodě, který se jel místo plánované soutěže družstev jako náhrada za zrušený SP v německém Feldbergu, Ital Lorenzo Sommariva. Jan Kubičík vypadl v prvním kole.

Úřadující mistryně světa a obhájkyně křišťálového glóbu Samková prošla z osmifinále i čtvrtfinále suverénně z prvního místa, semifinále se jí ale nepovedlo. V malém finále si tentokrát pozici v čele pohlídala.

Vedení v průběžném pořadí udržela Moioliová před Brockhoffovou, Samková je dál třetí. Další závody SP ve snowboardcrossu jsou na programu po zrušení Feldbergu až na začátku března v Sierra Nevadě, finále ve Veysonnaz se pojede v polovině března.

Další zprávy