Foto: Tohle je válka, ukradli nám volby, zlobí se Zimbabwané. Při demonstracích utíkali před armádou

Foto: Tohle je válka, ukradli nám volby, zlobí se Zimbabwané. Při demonstracích utíkali před armádou
O život přišli tři lidé.
Stoupenci opozice viní vládu z pokusů ovlivňovat výsledky voleb. Ty stále nebyly definitivně zveřejněny.
Pro Zimbabwany jde přitom o historické volby. Po třiceti letech tuhé vlády odstoupil diktátor Robert Mugabe a hlasování se už neúčastnil.
...
Foto: Reuters
Zahraničí dap Zahraničí, dap
2. 8. 2018 13:10
Během krvavých protestů v Zimbabwe zemřeli nejméně tři lidé. Stoupenci opozice obviňují vedení země, že manipuluje s výsledky voleb. Vláda oznámila, že protesty nebude tolerovat, a do ulic vyslala armádu. Ve čtvrtek se však úřadující prezident Emmerson Mnangagwa setkal s vůdcem opozice Nelsonem Chamisou a jednali o zmírnění protestů.
 

Právě se děje

před 2 hodinami

Airbus reorganizuje výrobu, ve Francii závody spojí, v Německu naopak rozdělí

Evropský výrobce letadel Airbus ohlásil největší reorganizaci svých výrobních závodů ve Francii a Německu za více než deset let. Informovala o tom agentura Reuters, podle níž Airbus výrobu uskupí do tří celků. Ve Francii výrobu sloučí, v Německu rozdělí. O provozu ve Španělsku se vede debata.

Ve Francii výrobce letadel spojí výrobu aerostruktur do jednoho subjektu. Závody v Saint-Nazaire a Nantes, kde se montují trupy letounů, se tak sloučí s divizí Stelia s globální působností.

V Německu Airbus rozdělí divizi Premium Aerotec. Část z ní sloučí se závody ve městech Stade a Hamburk, z části vznikne samostatná divize, která se bude zabývat výrobou detailních součástek v omezeném množství.

"Posuzujeme různé vlastnické struktury s cílem najít to nejlepší řešení," uvedl mluvčí společnosti ohledně naposledy zmíněné divize. Ta produkuje jak jednoduché součástky za pár dolarů, tak i ty složitě obráběné, co stojí desítky tisíc dolarů. Spadat by pod ní měla i část továrny v Augsburgu a rumunský závod v Brašově.

Šéf podniku Guillaume Faury před dvěma měsíci označil výrobu aerostruktur, do nichž se řadí i trupy letadel, za hlavní předmět podnikání Airbusu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy