Tady byla kavárna, teď je tu suť. Fotky z Německa ukazují ničivé následky povodně

Peter Gottschild ztratil během záplav ve městě Hagen-Hohenlimburg hodně. Naštěstí tu ale nikdo nezemřel.
Peteru Gottschildovi z údolí Nahmertal v Hohenlimburgu povodeň zdevastovala přízemí obytného domu. Nedávno přitom dokončil jeho rekonstrukci. Stavbu samotnou měl pojištěnou, za nábytek a vybavení mu ale pojišťovna nic nedá.
Finanční pomoc mu zatím poskytly církve, obec i spolková země Severní Porýní-Vestfálsko. Teď doufá, že úřady rozšíří a zpevní koryto potoka, který škody způsobil - aby se nemohl znovu vylít všude po okolí, jako se to stalo letos v červenci.
"Dlouho jsme neměli ani elektřinu a telefon, teď už zase ano. Jenže vedení pod povrchem vozovky jsou narušená. Než je přijdou zkontrolovat, tak tu těžko budeme něco obnovovat. Můj švagr nemůže znovu postavit zeď, kterou měl u domu," ukazuje směrem vzhůru do kopce Gottschild.
Až k jeho domu se dá dojet autem, výš ale ne. Běžně polosuchý potok si tu ve své rozbouřenosti našel cestu prostředkem vozovky, kterou podemlel. Místy je zvlněná, jinde v ní zejí díry. Pod nimi vede plynové potrubí. V jakém je stavu, zatím místní nevědí.
Foto: Jakub Plíhal
Jakub Plíhal Helena Truchlá Jakub Plíhal, Helena Truchlá
Aktualizováno před 10 hodinami
Jsou místa, kde skoro není po ničivé povodni ani stopy. Pak ale člověk popojede deset minut autem a před očima má obrázky totální destrukce. Červencové záplavy na západě Německa si vyžádaly téměř 200 lidských životů. Reportéři Aktuálně.cz navštívili Severní Porýní-Vestfálsko dva měsíce po katastrofě, jakou země desítky let nepamatuje.
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 52 minutami

Při nehodě auta a malotraktoru zemřel na Domažlicku starší muž

Jednu oběť má nehoda osobního auta a malotraktoru u Záhořan na Domažlicku. Auto zezadu narazilo do malého traktoru a jeho řidiče náraz vymrštil do příkopu, na místě zemřel. ČTK o tom informovala krajská policejní mluvčí Dagmar Jiroušková.

Nehoda se stala okolo 16:45 na silnici III/1836 u obce Záhořany. Řidič vozu Volvo ve věku 22 let jel ve směru od Záhořan na Spáňov. "Z dosavadního šetření vyplývá, ze řidič osobního vozidla zezadu narazil do vpředu jedoucího malotraktoru značky Vari, které řídil 77letý řidič. Po střetu byl řidič z malotraktoru vymrštěn do silničního příkopu. Při nehodě došlo k jeho zranění, kterému na místě podlehl," popsala Jiroušková.

Požití alkoholu a jiných omamných a psychotropních látek u řidiče osobního vozidla policisté na místě vyloučili. Okolnosti tragické nehody nyní policie vyšetřuje.

Zdroj: ČTK
Další zprávy