Foto: Pod palbou raket, i tak Lékaři bez hranic léčí v Gaze

Foto: Pod palbou raket, i tak Lékaři bez hranic léčí v Gaze
Mezinárodní organizace Lékaři bez hranic pomáhá potřebným v krizových oblastech po celém světě. Chirurgický tým působí i v neklidném Pásmu Gazy.
Nemocnice Šifa, Gaza, 20. července časně ráno. Podle OSN přišlo předešlé noci o život 17 lidí, dalších 117 bylo zraněno.
Sanitky do Šify vozí zraněné takřka nepřetržitě.
...
Foto: Samantha Maurin/Lékaři bez hranic
Samantha Maurin, Jan Hejl
31. 7. 2014 6:56
Nahlédněte do jedné z nemocnic na palestinském území.

Gaza - Raketové útoky v Pásmu Gazy pokračují. Za tři týdny konfliktu mezi Izraelem a palestinským Hamásem zemřelo už na 1200 lidí.

V nemocnicích pomáhá raněným i tým z organizace Lékaři bez hranic.

Naprostá většina lidí je hospitalizovaná právě kvůli masivnímu bombardování a raketovým útokům

Ofenziva většinou příchází v noci. Ušetřena nebyla ani nemocnice Šifa.

"Celá budova oddělení popálenin se otřásla jako při zemětřesení," líčí členové týmu situaci.

 

Právě se děje

před 11 minutami

Schodek rozpočtu stoupl ke konci července na rekordních 279,4 miliardy korun

Schodek státního rozpočtu ke konci července stoupl na 279,4 miliardy korun z červnových 265,1 miliardy korun. Informovalo o tom v tiskové zprávě ministerstvo financí (MF). Jde o nejhorší červencový výsledek od vzniku Česka. Loni ke konci července byl schodek 205,1 miliardy korun.

Celkové příjmy rozpočtu ke konci července meziročně stouply o 19,3 miliardy na 836,3 miliardy korun. Daňové příjmy včetně pojistného na sociální zabezpečení vzrostly meziročně o 32,4 miliardy na 721,9 miliardy korun. Celkové výdaje rozpočtu ke konci července pak meziročně stouply o 93,6 miliardy na 1,1 bilionu korun.

Na celý letošní rok je schválen schodek státního rozpočtu 500 miliard korun. Loni, kdy byl výsledek ovlivněn dopady pandemie, skončil státní rozpočet ve schodku 367,4 miliardy korun. Na příští rok MF navrhuje schodek 390 miliard korun

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Výstavu ruské avantgardy v Hluboké nad Vltavou vidělo 22 tisíc lidí

Přes 22 tisíc lidí navštívilo přehlídku děl ruské avantgardy, která o víkendu skončila. Jde o rekord v hlavní výstavní sezoně pořádající Alšovy jihočeské galerie. Poslední týden měla zámecká jízdárna v Hluboké nad Vltavou vyprodáno a na všechny zájemce se nedostalo, oznámil Aleš Seifert, ředitel galerie. Ta v příštích dnech na webu zveřejní 3D prohlídku projektu, díky němuž byla do Česka zapůjčena cenná díla Kazimira Maleviče, Vasilije Kandinského či Alexandra Rodčenka.

"Překonalo to veškeré mé sny a plány. Máme covidovou dobu, přesto se ukázalo, že výstava tohoto typu byla pro návštěvníky neskutečně zajímavá," kvituje Seifert. Úspěšnost srovnává s aktuální pražskou retrospektivou malířky Toyen. "My máme poloviční množství, limit do 40 návštěvníků za hodinu, Národní galerie měla 80 lidí na 80 minut a měla 40 tisíc návštěvníků," dodává ředitel Alšovy jihočeské galerie.

Zdroj: ČTK
Další zprávy