Obrazem: Tudy se pašovaly drogy. V tunelu z Mexika do USA jsou i kolejnice, nahlédněte do jeho útrob

Obrazem: Tudy se pašovaly drogy. V tunelu z Mexika do USA jsou i kolejnice, nahlédněte do jeho útrob
Tunel pod americko-mexickou hranicí objevila americká pohraniční hlídka už v roce 2013. Část zasypala a tunel uzavřela. V roce 2017 ale zjistila, že se opět používá.
Hlídky v něm objevily na 30 ukrytých lidí.
Přestože se podle policie takové tunely využívají nejčastěji na pašování drog, tentokrát v něm žádné nebyly. Jen lidé včetně Mexičanů a Číňanů, kteří se snažili ilegálně a hlavně nepozorovaně překročit hranici do USA.
Tunel začíná asi 90 metrů od hranice na mexické straně v pohraničním městě Tijuana.
Foto: Reuters
Reuters Zahraničí dap Reuters, Zahraničí, dap
10. 6. 2018 14:15
Americká pohraniční stráž v jedné z budov v mexické Tijuaně objevila tunel na pašování drog, který končí až v San Diegu v USA. Nyní ho používá jako tréninkové místo pro své jednotky. Podobné tunely mohou být hluboké až kolem 25 metrů a kilometr dlouhé. Podívejte se, jak vypadají.
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 6 hodinami

Běloruská KGB zastřelila opozičníka, při zátahu zemřel také jeden z agentů

Běloruská tajná služba KGB při zátahu v bytovém domě v Minsku zastřelila muže. Po smrti je i jeden z příslušníků, informovala v úterý na svých stránkách služba. Podle agentury Belta byl zastřelený muž spojen s opozicí.

KGB označila zabitého muže za teroristu. Tímto jazykem úřady v minulosti opakovaně popisovaly demonstranty či osoby vyjadřující odpor vůči režimu běloruského prezidenta Alexandra Lukašenka.

Opoziční server Naša Niva uvedl, že člena běloruské KGB zastřelil a následně sám přišel o život 32letý programátor Andrej Zelcer, který pracoval pro americkou IT firmu.

Loni v létě vypukly v Bělorusku rozsáhlé demonstrace proti oficiálnímu vyhlášení Lukašenka vítězem prezidentských voleb. Opozice je přesvědčena, že hlasování provázely podvody a že skutečnou vítězkou byla opoziční vůdkyně Svjatlana Cichanouská. Lukašenko postupně protesty tvrdě potlačil a vězněním svých odpůrců se snaží v zemi umlčet veškerý nesouhlas.

Zdroj: ČTK
před 6 hodinami

Pákistánská armáda zabila deset ozbrojenců, údajně plánovali teroristické útoky

Pákistánské ozbrojené složky zabily v přestřelce na severozápadě země deset ozbrojenců, včetně čtyř velitelů, a zabavily také mnoho zbraní. Podle armády patřili bojovníci ke skupině, která stála za nedávnými útoky na civilisty a plánovala další údery. V úterý o tom informovala agentura AP.

Armáda zasahovala v oblasti Jižního Vazíristánu v provincii Chajbar Pachtunchvá, která byla až donedávna baštou hnutí Tehríke Tálibán (TTP). To je pákistánskou odnoží islamistického afghánského hnutí. Armáda ale neposkytla o operaci žádné podrobnosti ani informace o příslušnosti zabitých ozbrojenců.

Zdroj: ČTK
Další zprávy