Obrazem: Tudy se pašovaly drogy. V tunelu z Mexika do USA jsou i kolejnice, nahlédněte do jeho útrob

Obrazem: Tudy se pašovaly drogy. V tunelu z Mexika do USA jsou i kolejnice, nahlédněte do jeho útrob
Tunel pod americko-mexickou hranicí objevila americká pohraniční hlídka už v roce 2013. Část zasypala a tunel uzavřela. V roce 2017 ale zjistila, že se opět používá.
Hlídky v něm objevily na 30 ukrytých lidí.
Přestože se podle policie takové tunely využívají nejčastěji na pašování drog, tentokrát v něm žádné nebyly. Jen lidé včetně Mexičanů a Číňanů, kteří se snažili ilegálně a hlavně nepozorovaně překročit hranici do USA.
Tunel začíná asi 90 metrů od hranice na mexické straně v pohraničním městě Tijuana.
Foto: Reuters
Reuters Zahraničí dap Reuters, Zahraničí, dap
10. 6. 2018 14:15
Americká pohraniční stráž v jedné z budov v mexické Tijuaně objevila tunel na pašování drog, který končí až v San Diegu v USA. Nyní ho používá jako tréninkové místo pro své jednotky. Podobné tunely mohou být hluboké až kolem 25 metrů a kilometr dlouhé. Podívejte se, jak vypadají.
 

Právě se děje

před 4 minutami

Neymar se po výletu na Davis cup vrátil do sestavy PSG

Brazilský útočník Neymar se po delší zdravotní pauze vrátil na hřiště, odehrál 65 minut a pomohl fotbalistům Paris St. Germain k domácí ligové výhře 2:0 nad Lille. Obhájci titulu po ní vedou tabulku s náskokem 11 bodů.

Nejdražší hráč světa Neymar nastoupil poprvé od zranění stehna z říjnové reprezentační přípravy. Kouč Thomas Tuchel ho zařadil do základní jedenáctky i přesto, že Neymar v týdnu o své vůli odletěl na finálový turnaj tenisového Davisova poháru. V úterý večer v Madridu sledoval zápas světové jedničky Rafaela Nadala.

Neymar byl na hřišti u obou branek PSG, které v prvním poločase vstřelili Mauro Icardi a Ángel di María. V 65. minutě ho vystřídal Kylian Mbappé.

Zdroj: ČTK
před 59 minutami

Americký regulátor označil čínské firmy Huawei a ZTE za ohrožení národní bezpečnosti

Americká Federální komise pro spoje (FCC) dnes jednohlasně označila čínské firmy Huawei a ZTE za ohrožení národní bezpečnosti. Největšími klienty těchto firem jsou v USA hlavně venkovští operátoři, kteří při nákupu produktů a služeb Huawei a ZTE nemohou napříště využít prostředky z vládního fondu, jenž má k dispozici 8,5 miliardy dolarů (bezmála 197 miliard Kč). Telekomunikační regulátor navrhuje, aby se čínské vybavení stávajících telekomunikačních sítí nahradilo, informovala agentura Reuters.

Jde o poslední z řady kroků americké vlády, jejichž cílem je zamezit nákupu vybavení od Huawei a ZTE. Konečné nařízení jejich vybavení ze sítí odstranit se podle Reuters očekává nejdříve příští rok. Huawei krok FCC považuje za nezákonný a komisi žádá, aby rozhodnutí "založené na iracionálních spekulacích a dohadech" znovu zvážila.

před 1 hodinou

Airbnb mimo USA a Čínu měla loni zisk 46 milionů USD

Aktivity Airbnb mimo Spojené státy a Čínu loni vykázaly zisk 46,47 milionu USD (1,1 miliardy Kč) ve srovnání se ztrátou 97,22 milionu USD v předchozím roce. Uvádí to zpráva, kterou firma zprostředkovávající ubytování v soukromí předložila úřadům v Irsku a jejíž obsah dnes zveřejnila. Výnosy, které tvoří poplatky vybrané Airbnb, nikoliv celkové peníze vybrané od hostů, se zvýšily o více než 35 procent na 2,42 miliardy USD (56 miliard Kč).

Další zprávy