Foto z Blízkého východu: Papež František na horké půdě

Foto z Blízkého východu: Papež František na horké půdě
Papež František v uprchlickém táboře na Západním břehu Jordánu.
V Betlémě papeže vítal prezident palestinské samosprávy Mahmúd Abbás.
"Papa Francesco" v papamobilu.
Foto: Reuters
Reuters Michal Žák Reuters, Michal Žák
26. 5. 2014 14:25
Podívejte se, jak proběhla návštěva hlavy katolické církve na palestinském území a v Izraeli.

Jeruzalém - Západní břeh Jordánu, Betlém, Zeď nářků. Papež František zavítal na Blízký východ.

Hlava katolické církve se během návštěvy neklidných oblastí mimo jiné sešla s představiteli jiných náboženství a vyzvala křesťany, muslimy a židy k toleranci.

I zde jeho návštěva vyvolala obrovský zájem.

 

Právě se děje

před 7 minutami

Řidiči za první tři dny koupili přes 9000 elektronických známek

Řidiči za první tři dny od spuštění prodeje koupili přes 9000 elektronických dálničních známek. Na twitteru to dnes uvedl ministr dopravy Karel Havlíček (za ANO). Systém po prvním dnu, kdy měl výpadek až do odpoledních hodin, v současnosti funguje bez problémů. Elektronické viněty od příštího roku nahradí dosavadní papírové kupony.

Stát spustil systém pro prodej nových dálničních známek v úterý ráno. Krátce na to však systém přestal fungovat, znovu zprovozněn byl po 16:00. Důvodem byla technická chyba, kterou vývojáři podle Cendisu, jenž má systém na starosti, opravili. Společnost však varovala před možnými útoky zvenčí. Výpadek systému vyvolal vlnu kritiky politiků i odborníků.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 13 minutami

U obce Puklice na Jihlavsku havaroval autobus, na místě je zřejmě deset zraněných dětí

Na silnici mezi obcemi Puklice a Příseka na Jihlavsku havaroval v pátek odpoledne autobus. Zřejmě se vyhýbal protijedoucímu autu a převrátil se na bok. V autobuse se zranilo několik dětí, podle odhadů hasičů asi deset. Mluvčí policie Dana Čírtková řekla, že zranění snad nebudou vážná.

Dopravce přistavil k nehodě náhradní autobus. "Zatím byly tři děti s lehkým zraněním z místa převezeny, ale ještě probíhá ošetřování dětí na místě ve druhém autobuse," řekla Čírtková.

Nehoda byla ohlášena po 14:00. "Řidič autobusu z dosud nezjištěných příčin, ale zřejmě z důvodu vyhýbání se protijedoucímu vozidlu, najel na krajnici. Ta krajnice se utrhla, autobus se převrátil na bok a narazil částečně do stromu," řekla Čírtková.

Zdroj: ČTK
Další zprávy