Papež František obrazem: Z Buenos Aires do Vatikánu

Papež František obrazem: Z Buenos Aires do Vatikánu
Kromě Jorgeho měli Bergogliovi ještě syna Maria (uprostřed; snímek nedatován).
Jorge Mario Bergoglio (vpravo) s přáteli ze školy v 50. letech. Snímek byl pořízen v Buenos Aires.
Nedatovaná momentka rodiny Bergogliových.
Další rodinné foto, mladý Jorge je na něm zachycen nahoře jako druhý zleva.
Foto: ČTK
Reuters ČTK Dan Poláček Reuters, ČTK, Profimedia, Dan Poláček
14. 3. 2013 15:20

Včera konkláve zvolilo ve Vatikánu nového papeže. Stal se jím kardinál Jorge Mario Bergoglio, který nyní přijal jméno František. Podívejte se na výběr archivních fotografií z jeho života.

 

Právě se děje

před 20 minutami

Colorado hlásí druhý případ hokejisty nakaženého koronavirem

V kádru hokejistů Colorada Avalanche se objevil druhý případ hráče nakaženého novým typem koronaviru. Klub jméno nezveřejnil, pouze oznámil, že hráč je v domácí izolaci. V NHL se ví dohromady o čtyřech případech, další dva pocházejí z týmu Ottawy.

Klub z Denveru v prohlášení uvedl, že všichni, kdo přišli s hráčem do blízkého kontaktu, byli informováni a zůstávají v karanténě, kterou dříve nařídilo vedení ligy. Žádný další hokejista ani člen realizačního týmu podle klubu nevykazuje příznaky nemoci COVID-19.

Ve čtvrtek vedení Colorada, v němž působí i brankář Pavel Francouz a útočník Martin Kaut, oznámilo první případ nákazy. Nejmenovaný hráč se podle klubu už zcela zotavil.

NHL je přerušená od 12. března, do konce základní části v té době zbývaly zhruba tři týdny. Nyní jsou v karanténě všichni hráči NHL zatím do 6. dubna. Ve Spojených státech amerických počet nakažených koronavirem už přesáhl 100.000 a jsou nejvíce zasaženou zemí na světě.

Další zprávy