Papež František obrazem: Z Buenos Aires do Vatikánu

Papež František obrazem: Z Buenos Aires do Vatikánu
Kromě Jorgeho měli Bergogliovi ještě syna Maria (uprostřed; snímek nedatován).
Jorge Mario Bergoglio (vpravo) s přáteli ze školy v 50. letech. Snímek byl pořízen v Buenos Aires.
Nedatovaná momentka rodiny Bergogliových.
Další rodinné foto, mladý Jorge je na něm zachycen nahoře jako druhý zleva.
Foto: ČTK
Reuters ČTK Dan Poláček Reuters, ČTK, Profimedia, Dan Poláček
14. 3. 2013 15:20

Včera konkláve zvolilo ve Vatikánu nového papeže. Stal se jím kardinál Jorge Mario Bergoglio, který nyní přijal jméno František. Podívejte se na výběr archivních fotografií z jeho života.

 

Právě se děje

před 5 minutami

Höschlovým nástupcem v čele Národního ústavu duševního zdraví se stal Winkler

Národní ústav duševního zdraví (NÚDZ) povede Petr Winkler (38). Do funkce ho v úterý jmenoval ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO). Winkler, který uspěl v otevřeném výběrovém řízení, se řízení ústavu ve středočeských Klecanech ujme ve středu, oznámilo dnes ministerstvo zdravotnictví. Ve funkci nahradí psychiatra Cyrila Höschla, který rezignoval počátkem dubna.

Winkler působí v NÚDZ od roku 2011 na pozici vedoucího výzkumného pracovníka. Dříve svou praxi rozvíjel také v Psychiatrickém centru Praha, uvedlo ministerstvo.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

USA zakázaly dovoz psů z více než 100 zemí

Do Spojených států nebude ze 113 zemí možné dovážet psy. Oznámilo to americké Středisko pro kontrolu a prevenci nemocí (CDC). Opatření, které souvisí s falšováním očkovacích průkazů, vstoupí v platnost 14. července a potrvá rok. Netýká se žádné ze zemí EU, tedy ani Česka, na seznamu jsou naopak Brazílie, Egypt, Keňa a Rusko. 

Import psů do USA v posledním roce zažil boom, jelikož poptávka po čtyřnohých domácích mazlíčcích začátkem pandemie covidu-19 vzrostla. Stovky dovezených psů ale podle CDC měly zfalšované potvrzení o očkování proti vzteklině. 

Zákaz se vztahuje na všechna plemena psů, psy poskytující emoční podporu a psy, kteří v uplynulých šesti měsících byli v některé z rizikových zemí. Výjimky se budou udělovat jen ve velmi vzácných případech a majitelé těchto psů budou muset o písemné schválení požádat CDC nejméně 30 dní před cestou do USA.

Zdroj: ČTK
Další zprávy