Apokalyptický klid v New Yorku. Pandemie a protesty vůči rasismu očima české filmařky

Apokalyptický klid v New Yorku. Pandemie a protesty vůči rasismu očima české filmařky
Times Square v New Yorku. Nejnavštěvovanější místo světa v době, kdy měli lidé kvůli koronaviru zůstat až na nezbytné případy doma.
Na noční protesty, vzhledem k tomu, že jsem matka, nechodím, dodává dokumentaristka.
Naprosté ticho je i v dopravním uzlu Oculus vedle památníku k 11. září a zničení Světového obchodního centra v roce 2001, který je jinak jedním z nejrušnějších.
Občas se různě pochodující skupiny střetnou a má to náboj energie, popisuje.
Foto: Bára Jíchová Tyson
Radka Zítková Radka Zítková
21. 6. 2020 8:52
Pokud se v USA narodíte jako černoch, nemáte stejné možnosti jako běloši, ta diskriminace je hluboce zakořeněná, říká o protestech vůči rasismu a policejní brutalitě česká dokumentaristka Bára Jíchová Tyson. Pandemie koronaviru podle ní rozdíly ve společnosti ještě zvýraznila a i to chce ukázat ve svém připravovaném filmu. Podívejte se, jak zachytila New York, kde žije.
 

Právě se děje

před 11 minutami

Trump poblahopřál "svému příteli" Dudovi k vítězství v polských prezidentských volbách

Americký prezident Donald Trump blahopřál polskému prezidentovi Andrzeji Dudovi, kterého označil za přítele, k nedělnímu "historickému znovuzvolení". V gratulaci na Twitteru v pondělí uvedl, že se těší na spolupráci s Polskem v oblastech, jako jsou obrana nebo energetika.

"Blahopřeji svému příteli prezidentovi Andrzeji Dudovi z Polska k jeho historickému znovuzvolení. Těším se na pokračování naší důležité spolupráce v mnoha záležitostech, včetně obrany, obchodu, energetiky a telekomunikační bezpečnosti!" napsal šéf Bílého domu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy