Apokalyptický klid v New Yorku. Pandemie a protesty vůči rasismu očima české filmařky

Apokalyptický klid v New Yorku. Pandemie a protesty vůči rasismu očima české filmařky
Times Square v New Yorku. Nejnavštěvovanější místo světa v době, kdy měli lidé kvůli koronaviru zůstat až na nezbytné případy doma.
Na noční protesty, vzhledem k tomu, že jsem matka, nechodím, dodává dokumentaristka.
Naprosté ticho je i v dopravním uzlu Oculus vedle památníku k 11. září a zničení Světového obchodního centra v roce 2001, který je jinak jedním z nejrušnějších.
Občas se různě pochodující skupiny střetnou a má to náboj energie, popisuje.
Foto: Bára Jíchová Tyson
Radka Zítková Radka Zítková
21. 6. 2020 8:52
Pokud se v USA narodíte jako černoch, nemáte stejné možnosti jako běloši, ta diskriminace je hluboce zakořeněná, říká o protestech vůči rasismu a policejní brutalitě česká dokumentaristka Bára Jíchová Tyson. Pandemie koronaviru podle ní rozdíly ve společnosti ještě zvýraznila a i to chce ukázat ve svém připravovaném filmu. Podívejte se, jak zachytila New York, kde žije.
 

Právě se děje

před 7 minutami

Prezident Zeman se setkal s ministryní spravedlnosti Benešovou na informativní schůzce

Prezident Miloš Zeman dnes na Pražském hradě přijal ministryni spravedlnosti Marii Benešovou (za ANO). Na Twitteru to bez dalších podrobností uvedl prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček. Podle něj o setkání požádala ministryně. Benešová, která Zemanovi dlouhodobě radí v otázkách justice, uvedla, že šlo o pravidelnou informativní schůzku.

"Byla jsem poslední z členek vlády po Aleně Schillerové, Kláře Dostálové a Janě Maláčové. Témata, která jsme probírali: systemizace justice, digitalizace justice a nová jmenovací etapa soudců, která se uskuteční 19. května 2021," napsala Benešová.

Benešová s prezidentem shodně veřejně prohlásili, že ve vrbětické kauze existuje více verzí než ta, která pracuje se zapojením ruských agentů tajné vojenské služby GRU. Zeman v televizním projevu hovořil o dvou verzích, podle Benešové jich je ještě více. Toto ale odmítl jak Babiš, tak i vicepremiér a ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD). Babiš následně navštívil prezidenta v Lánech a novinářům řekl, že Zemanovi vysvětloval, že vyšetřovací verze je skutečně jen jedna.

Zdroj: ČTK
Další zprávy