Foto: Palmýra byla svědkem vzestupu i pádu Římské říše. Nepodlehla ani islamistům

Foto: Palmýra byla svědkem vzestupu i pádu Římské říše. Nepodlehla ani islamistům
Ruští ženisté nalézají denně mezi antickými památkami 150 smrtonosných předmětů.
...
Nad starověkou Palmýrou stojí zámek z 16. století postavený libanonským emírem Fachrem ad-Dínem II. Syrská armáda strhla vlajku Islámského státu, která vlála nad pevností, 26. března 2016.
...
Foto: Jiří Just
Jiří Just Jiří Just
13. 4. 2016 13:56
Starověká Palmýra, jeden z historických skvostů na seznamu UNESCO, byla svědkem vzestupu i pádu Římské říše. Centrum antického města nepodlehlo zubu času ani islamistům. Právě zde utrpěli radikálové z teroristické organizace Islámský stát první podstatnou porážku. Šestadvacátého března přestala po desíti měsících vlát nad Palmýrou jejich neblaze proslulá vlajka. Podívejte se na snímcích reportéra Aktuálně.cz Jiřího Justa, jak město nyní vypadá.
 

Právě se děje

před 42 minutami

Průmyslová výroba v únoru klesla jen mírně, dařilo se i stavebnictví. Dopady pandemie ještě nebyly znát

Průmyslová výroba v Česku letos v únoru zpomalila meziroční pokles z lednových 1,2 procenta podle revidovaných údajů na 0,9 procenta. Vyplývá to z údajů Českého statistického úřadu (ČSÚ). K poklesu přispěly podle statistiků hlavně výroba a rozvod energií nebo výroba strojů a zařízení. Do výroby v únoru ještě podle ČSÚ výrazněji nezasáhla pandemie koronaviru. 

Stavební produkce v Česku předminulý měsíc meziročně reálně vzrostla o 5,3 procenta, meziměsíčně se po vyloučení sezonních vlivů nezměnila. Ani v tomto případě není podle statistiků dopad epidemie koronaviru a s ním spojených omezení v únorových datech za stavebnictví zatím patrný. 

Zdroj: ČTK
Další zprávy