Obrazem: Trump rozzuřil Palestince. Za jeho slova o Jeruzalému pálí americké vlajky

Protesty před americkým konzulátem v Istanbulu.
Ulice města Gaza zaplavily protesty stovek Palestinců.
Trump chce ustanovit Jeruzalém jako hlavní město Izraele.
A současně s tím do Jeruzaléma přesunout ambasádu USA, která dosud sídlila v Tel Avivu.
Přívrženci palestinského Hamásu, kteří třímají v ruce vlajku tohoto radikálního hnutí.
Foto: Reuters
Zahraničí Zahraničí
7. 12. 2017 12:27
Americký prezident Donald Trump otevřel "bránu pekla", když se rozhodl uznat Jeruzalém jako hlavní město Izraele. Ostrá slova, která ve středu zazněla z úst Palestinců, se rychle přelila v masové demonstrace. Lidé protestují proti rozhodnutí Donalda Trumpa na řadě území. Palestinci také svolali generální stávku. Trump uznal Jeruzalém za izraelskou metropoli jako vůbec první prezident USA.
 

Právě se děje

před 25 minutami

Basketbalistky čeká na ME Francie, Rusko a Chorvatsko

České basketbalistky se na červnovém mistrovství Evropy utkají v základní skupině D ve Štrasburku s domácí Francií, Ruskem a Chorvatskem. Rozhodl o tom dnešní los ve Valencii, kde turnaj vyvrcholí. V případě úspěchu se tam svěřenkyně trenéra Štefana Svitka budou stěhovat na semifinále či zápasy o konečné umístění.

před 28 minutami

Praha poskytne šest bytů Bělorusům pronásledovaným režimem

Pražský magistrát poskytne šest bytů běloruským občanům, kteří se stali obětí represí režimu prezidenta Alexandra Lukašenka. Čtyři byty jsou určeny pro rodiny a dva byty pro jednotlivce. Nájemné bude 180 korun za metr čtvereční měsíčně. Vyplývá to z dokumentu, který v pondělí schválili pražští radní. Praha v minulosti podpořila opozici v Bělorusku například vyvěšením vlajky na magistrátu a nasvícením Petřínské rozhledny. O byty město požádal odbor azylové a migrační politiky ministerstva vnitra.

"Stojím za svobodným Běloruskem a demokratickými hodnotami a odsuzuji násilí proti tamním obyvatelům. Teď se navíc ze symbolické roviny posouváme ke konkrétním krokům," uvedl primátor Zdeněk Hřib (Piráti).

Ve většině případů se podle dokumentu jedná o rodiny v mladším produktivním věku. Stát běloruským občanům nabídne podporu sociálních pracovníků, tlumočníka nebo pomůže se zaplacením prvních nájmů a základním vybavením bytů.

Zdroj: ČTK
Další zprávy