Foto: Francie vzdala hold mrtvým, Izrael se loučí s oběťmi

Foto: Francie vzdala hold mrtvým, Izrael se loučí s oběťmi
Na pařížské prefektuře proběhla tryzna za tři policisty, které v Paříži minulý týden zavraždili islamisté.
Zúčastnili se jí nejen prezident Francois Hollande a premiér Manuel Valls, ale i zástupci parlamentu, pařížská starostka či policejní ředitel.
"Sešli jsme se... na místě, které je symbolem svazku mezi republikou a policií. Abychom vzdali čest Clarisse Jeanové-Philippeové, Ahmedu Merabetovi a Franckovi Brisolarovi, kteří zemřeli střelami teroristů. Zemřeli při své práci s odvahou, statečností a ctí," prohlásil Hollande.
"Celá Francie s vámi sdílí váš zármutek. Zemřeli, abychom my mohli žít svobodně," řekl dále francouzský prezident a pak připomněl život každého z mrtvých.
Foto: Reuters
Ve Francii vzdali hold zavražděným policistům. V Izraeli pochovávali zavražděná rukojmí.

Paříž/Jeruzalém - Francouzi a Izraelci se loučí s oběťmi radikálních islamistů. 

V Paříži se konala tryzna za policisty, kteří padli při snaze zastavit vraždící atentátníky.

V Jeruzalémě pro změnu pochovávají čtyři rukojmí, která zemřela po přepadení košer obchodu ve francouzské metropoli.

 

Právě se děje

před 32 minutami

Hlídky zachránily 84 migrantů v Lamanšském průlivu

Hlídky vojenského námořnictva a francouzského četnictva zachránily v sobotu u pobřeží severní Francie 84 migrantů, kteří se na palubě čtyř plavidel pokoušeli překonat Lamanšský průliv a doplout do Británie. Ve dvou případech byly mezi trosečníky i ženy a děti.

Aktualizováno před 1 hodinou

AfD připravuje v Drážďanech volební program, v ulicích jsou demonstranti

Německo, ale normální. S takovým sloganem vstupuje Alternativa pro Německo do kampaně před zářijovými parlamentními volbami. 600 delegátů na víkendovém sjezdu v Drážďanech připravuje volební program. Původně měli vybrat i volební lídry, nakonec o nich ale budou hlasovat místo delegátů členové. 

Od rána se v saské metropoli konají proti AfD demonstrace, žádné střety s policií a ani násilnosti zatím hlášeny nejsou. 

Strana se kromě vnitřních třenic potýká s úbytkem příznivců na západě Německa. V březnových zemských volbách v Porýní-Falci a Bádensku-Württembersku strana přišla o třetinu voličů. Na východě Německa, konkrétně v Sasku, Sasku-Anhaltsku a Durynsku, zůstává AfD stále silná, dokonce se jí daří nové příznivce získávat.

Zdroj: ČTK
Další zprávy