Foto: Francie vzdala hold mrtvým, Izrael se loučí s oběťmi

Foto: Francie vzdala hold mrtvým, Izrael se loučí s oběťmi
Na pařížské prefektuře proběhla tryzna za tři policisty, které v Paříži minulý týden zavraždili islamisté.
Zúčastnili se jí nejen prezident Francois Hollande a premiér Manuel Valls, ale i zástupci parlamentu, pařížská starostka či policejní ředitel.
"Sešli jsme se... na místě, které je symbolem svazku mezi republikou a policií. Abychom vzdali čest Clarisse Jeanové-Philippeové, Ahmedu Merabetovi a Franckovi Brisolarovi, kteří zemřeli střelami teroristů. Zemřeli při své práci s odvahou, statečností a ctí," prohlásil Hollande.
"Celá Francie s vámi sdílí váš zármutek. Zemřeli, abychom my mohli žít svobodně," řekl dále francouzský prezident a pak připomněl život každého z mrtvých.
Foto: Reuters
Reuters Zahraničí Reuters, Zahraničí
13. 1. 2015 15:12
Ve Francii vzdali hold zavražděným policistům. V Izraeli pochovávali zavražděná rukojmí.

Paříž/Jeruzalém - Francouzi a Izraelci se loučí s oběťmi radikálních islamistů. 

V Paříži se konala tryzna za policisty, kteří padli při snaze zastavit vraždící atentátníky.

V Jeruzalémě pro změnu pochovávají čtyři rukojmí, která zemřela po přepadení košer obchodu ve francouzské metropoli.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Sněmovna lordů velkou většinou vyjádřila nesouhlas a politování nad zákonem o vnitřním trhu, který jde proti částem brexitové dohody

Sněmovna lordů, horní komora britského parlamentu, v úterý velkou většinou vyjádřila nesouhlas a politování nad zákonem o vnitřním trhu, který jde proti částem brexitové dohody. Proti kontroverznímu zákonu, který podle Evropské komise porušuje právně závaznou dohodu, hlasovalo 395 zákonodárců, opačný názor jich mělo 169. Sporným zákonem může vláda premiéra Borise Johnsona zrušit části rozvodové dohody mezi Británií a Evropskou unií.

Zdroj: ČTK
Další zprávy