Obrazem: Až na vrcholky hor. Alpští pastýři si ve výškách razí cestu se stády ovcí

Obrazem: Až na vrcholky hor. Alpští pastýři si ve výškách razí cestu se stády ovcí
Pohled na Rofenberg, letní pastvu, která se nachází v rakouském Tyrolsku ve výšce asi 2400 metrů nad mořem. Právě sem vede cesta pastýřů s jejich stády ze sousední Itálie, putování o stovky let starší než dnešní mezistátní hranice.
Cesta dlouhá 16 kilometrů začíná na italské straně v regionu Jižní Tyrolsko. Čeká se na úsvit, kdy na túru přes vysokohorský alpský průsmyk vyrazí okolo 1500 ovcí se svými pastýři.
Pastýři se za úsvitu shromažďují u italské vesnice Kurzras (Maso Corto).
Na snímku ovce a jehňata vycházející z ohrady, která leží ve výšce přes 2000 metrů nad mořem v Jižním Tyrolsku v Itálii.
Foto: Reuters
Reuters Zahraničí dap Reuters, Zahraničí, dap
18. 6. 2018 20:25
Alpským průsmykem Hochjoch putují každý rok na letní pastviny do Rakouska stovky ovcí. Cesta, která začíná v sousedním italském horském údolí, je mnohem starší než nynější mezistátní hranice, první zmínky o pastvinách pocházejí už ze 14. století. Pastýři musí se svými stády zvládnout 16 kilometrů náročným alpským terénem, skrz kameny a sníh, a vystoupat do výšky téměř 3000 metrů nad mořem.
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy