Foto: Olympijská vesnice v Londýně

Foto: Olympijská vesnice v Londýně
Nechybějí elektrické ohradníky.
Do areálu vesničky vede několik vchodů.
U všech vchodů musejí sportovci a další návštěvníci projít důkladnou kontrolou.
V areálu olympijské vesničky stojí desítky domů. Ty celkem skýtají 2 818 bytů. Bydlet zde může až 16 000 osob.
Foto: Reuters
Reuters Dan Poláček Reuters, Dan Poláček
26. 7. 2012 10:00

V Londýně vrcholí přípravy na letní olympijské hry. Jeden z logistických problémů, který museli organizátoři vyřešit, byla výstavba olympijské vesničky, kde jsou ubytováni sportovci a členové doprovodných výprav. Celkem bylo postaveno několik desítek budov s asi 2800 bytovými jednotkami, vznikly zbrusu nové ulice, byly zřízeny obrovské jídelny (kuchaři tu zužitkují odhadem 232 tun brambor a 330 tun ovoce) a síť doprovodných služeb (například lékárny disponující mimo jiné 150 000 kondomy, které budou sportovcům k dispozici během konání olympiády). V olympijské vesnici jsou pro sportovce rovněž připraveny luxusní posilovny a relaxační centra. Projděte se olympijskou vesnicí na fotografiích Reuters.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 3 hodinami

Parahokejisté narazí ve čtvrtfinále na Rusy

Čeští parahokejisté prohráli i poslední zápas v základní skupině A na domácím mistrovství světa v Ostravě. Kanadě podlehli 0:10, ve skupině obsadili čtvrté místo a ve čtvrtfinále se utkají s vítězem "béčka" Rusy.

Sborná je přitom mužstvo, kterému se Češi před turnajem chtěli pro čtvrtfinále vyhnout. Rusové sice před dvěma lety hráli v nižší divizi, ale po návratu jejich síla budí strach. Po drtivých výhrách nad Slováky, Italy a Nory skončili ve skupině B první bez ztráty bodu a se skóre 34:1.

Český tým zkusí zastavit rozjetou ruskou mašinu ve středu od 20:45 a navázat na postup do semifinále z předchozího ostravského šampionátu v roce 2019.

Druhou čtvrtfinálovou dvojici tvoří Korea, třetí tým ze skupiny A, a Norsko, druhý celek ze skupiny B. Kanaďané a Američané si zajistili přímý postup do semifinále, Slováci a Italové si zahrají o sedmé místo.

MS v parahokeji v Ostravě - skupina A:

Kanada - ČR 10:0 (4:0, 5:0, 1:0)

Branky: 2., 12. a 25. McGregor, 14., 17. a 25. Lavin, 6. a 16. Crane, 23. Jacobs-Webb, 44. Smith.

před 5 hodinami

V Dlouhé Lhotě na Příbramsku hoří výrobní hala. Hasiči vyhlásili 3. stupeň poplachu, na místě je 17 jednotek. Požár je zatím bez zranění

Další zprávy