Obrazem: Noční můra musí skončit. Rakety na nás padají jako déšť, popisují apokalypsu Ghúty přeživší

Bombardování syrského města Duma ve východní Ghútě.
Provládní síly podporované Ruskem zostřily boje o dobytí východní Ghúty nedaleko Damašku v neděli večer.
"Rakety a minometné granáty na nás padají jako déšť. Před touto noční můrou se nemáme kam schovat a ještě to neskončilo," citovala BBC syrského novináře Firáse Abdulláha.
Podle exilové Syrské organizace pro lidská práva (SOHR) zemřelo ve východní Ghútě za poslední týden na 500 lidí.
Mezi oběťmi je i 150 dětí.
Foto: Reuters
Zahraničí ČTK Zahraničí, ČTK
24. 2. 2018 21:16
Od neděle zahynulo při náletech syrské armády na města a vesnice ve východní Ghútě na 500 lidí. Mezi nimi bylo 150 dětí. Východní Ghúta je poslední větší území v okolí Damašku, které mají pod kontrolou povstalci. Asadův režim se jej proto snaží ovládnout. Boje v oblasti se tak vyhrotily, v sobotu nakonec Rada bezpečnosti OSN schválila rezoluci o 30denním příměří v Sýrii.
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Patnáctiletý chlapec přežil pád z 19. patra panelového domu v Praze

V Praze na Hájích v pátek odpoledne spadl zřejmě z 19. patra panelového domu patnáctiletý chlapec. Pád přežil, záchranáři ho po uvedení do umělého spánku převezli s vážným úrazem hlavy a pánve do Thomayerovy nemocnice, řekly mluvčí policie Eva Kropáčová a záchranné služby Jana Poštová.

Událost se stala v Kupeckého ulici po 15:00. "Hasiči na místě osobu vyprostili z přístavby, kam dopadla," řekla Kropáčová. Záchranáři podle Poštové ošetřili na místě patnáctiletého mladíka. "Uvedli jsme ho do umělého spánku, zajistili dýchací cesty, žilní vstup, zajistili podle traumaprotokolu a převezli s vážným úrazem hlavy a pánve do Thomayerovy nemocnice na traumatologii," uvedla. Policisté nyní zjišťují veškeré okolnosti události a příčinu pádu, dodala Kropáčová.

Zdroj: ČTK
Další zprávy