Foto: New York plný krys. Zachrání ho pořadatelé psích honů?

Foto: Reuters
Reuters Martina Křížová Reuters, Martina Křížová
17. 8. 2014 13:20
Členové nezávislého uskupení se scházejí již přes deset let a podnikají odvážné noční výlety, aby umožnili svým psům dělat to, co umí nejlépe: lovit a zabíjet škůdce.

New York - Přemnožené krysy a potkani jsou jedním z hlavních problémů New Yorku. V městském prostředí plném odpadků se jim daří. Někteří obyvatelé volí svérázný způsob, jak narůstající populaci krys v jejich městě redukovat.

Společenství chovatelů a majitelů psů nazývající se R.A.T.S. (KRYSY) je skupina nadšenců, kteří berou své psy pravidelně na noční lov krys v New Yorku.

 

Právě se děje

před 21 minutami

Trump zrušil veškeré sankce, které USA uvalily na Turecko kvůli operaci v Sýrii

Americký prezident Donald Trump nařídil zrušit veškeré sankce, které Spojené státy minulý týden uvalily na Turecko kvůli jeho vojenskému vpádu na severovýchod Sýrie. Trump to oznámil na tiskové konferenci s tím, že Turecko informovalo americkou vládu, že v Sýrii ukončí bojové operace a že klid zbraní bude trvalý.

Trump také naznačil, že sankce proti Turecku mohou být opět uvaleny, pokud by se "stalo něco, co by se mu nelíbilo".

Zdroj: ČTK
před 23 minutami

Pohledávky britské Citibank vůči OKD jsou platné, rozhodl soud

Pohledávky za více než deset miliard korun, které za společností OKD přihlásila v roce 2016 britská banka Citibank, jsou oprávněné. Rozhodl o tom Krajský soud v Ostravě. Rozhodnutí zatím není pravomocné. Spor pravděpodobně bude pokračovat u vyšší instance, protože zástupce insolvenčního správce i státní zástupce se odvolají. Rozhodnutí soudu právníci obou stran odmítli komentovat.

Těžební firma OKD se do úpadku dostala v roce 2016. Insolvenční správce Lee Louda tehdy pohledávky Citibank zamítl, a banka se tak nemohla účastnit insolvenčního řízení, jinak by byla největším věřitelem firmy. Citibank zastupuje držitele dluhopisů, které vydala v roce 2014 společnost New World Resources (NWR), jež v té době byla majitelem OKD. Společnost OKD za tyto závazky ručila.

Zdroj: ČTK
Další zprávy