Foto: Není se kam vrátit. Osvobozené Kobani je v troskách

Foto: Není se kam vrátit. Osvobozené Kobani je v troskách
Kurdové, kteří prchli před Islámským státem do Turecka, se mohli na začátku tohoto týdne opět radovat.
Jejich bojovníci po čtyřech měsících krvavých bojů osvobodili Kobani.
Město na severu Sýrie, usazené v horách a oddělené od Turecka jen nepoužívanou železniční tratí, se stalo symbolem boje proti džihádistům z Islámského státu.
Mimo jiné proto, že islamisté vyslali na jeho dobytí mimořádně velký počet bojovníků i těžké vojenské techniky.
Foto: Reuters
Reuters Zahraničí Reuters, Zahraničí
Aktualizováno 31. 1. 2015 21:22
Kurdské síly začátkem týdne po měsících bojů oznámily, že získaly kontrolu nad městem kontrolovaným Islámským státem. Takhle to tam nyní vypadá.

Kobani - Vítězství završené vyvěšením kurdských vlajek na místa, kde doposud vlály černé zástavy Islámského státu, vyvolalo mezi 200 000 uprchlíky, kteří z města utekli do sousedního Turecka, nadšené oslavy.

Vyhráno ale zdaleka není. Za branami města se stále bojuje, ulice jsou plné nevybuchlé munice a z celých čtvrtí zbyla jen suť. 

Hladovějící obyvatelé se tak nemají kam vrátit. Podívejte se, jak pohraniční město Kobani vypadá po měsících bojů.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 1 hodinou

Němečtí ekologové se odvolali proti rozhodnutí, které povoluje dřívější obnovení stavby Nord Stream 2

Německé ekologické organizace se odvolaly proti rozhodnutí Spolkového úřadu pro lodní dopravu a hydrografii (BSH), které povoluje dřívější obnovení výstavby plynovodu Nord Stream 2 v německých vodách. Toto nové povolení tak prozatím pozbývá platnosti, informovala v pondělí agentura DPA.

Nord Stream 2 má po dně Baltského moře přivádět zemní plyn z Ruska do Německa. BSH v pátek schválil okamžité pokračování výstavby plynovodu v německých vodách, zatímco dřívější povolení připouští pokračování výstavby až od konce května. BSH v pondělí potvrdil, že prostřednictvím elektronické pošty obdržel odvolání od ekologických organizaci Deutschen Umwelthilfe (DUH) a Naturschutzbund Deutschland (Nabu).

Zdroj: ČTK
Další zprávy