Foto: Největší star v Brazílii? Ne fotbalista, ale papež

Foto: Největší star v Brazílii? Ne fotbalista, ale papež
František je v Brazílii od pondělí. Ve středu má navštívit mariánské poutní místo v Aparecidě. Všude na něj čekají davy lidí.
Brazilští katolíci se papeže nemohli dočkat, plakáty s jeho tváří tu visí už několik týdnů.
Bazilika v Aparecidě, kterou papež navštíví na své osobní přání, je už několik dní připravena. Něco takového tu ještě nezažili.
Obchody kolem mariánské baziliky v Aparecidě se na události desetiletí - logicky - snaží vydělat.
Foto: Reuters
Zahraničí Reuters Zahraničí, Reuters
24. 7. 2013 13:30
 

Právě se děje

před 3 minutami

Světové atletice vládnou trojskokanka Rojasová a tyčkař Duplantis

Nejlepšími světovými atlety roku 2020 se stali halová světová rekordmanka v trojskoku Yulimar Rojasová a světový rekordman ve skoku o tyči Armand Duplantis. Oba v tradiční anketě Světové atletiky triumfovali poprvé.

Pětadvacetiletá Venezuelanka Rojasová v únoru v Madridu posunula halový rekord na 15,43 metru, skočila tehdy o sedm centimetrů víc než Ruska Taťjana Lebeděvová v roce 2004. Na trůnu vystřídala americkou překážkářku Dalilah Muhammadovou a navázala na úspěch jiné trojskokanky Caterine Ibargüenové, která byla nejlepší světovou atletkou roku 2018.

Jednadvacetiletý Duplantis se stal nejmladším mužským vítězem této ankety, která se vyhlašuje od roku 1988. Švédský skokan v hale dvakrát posunul světový rekord až na 618 centimetrů. Venku pak překonal 615 cm a sebral Sergeji Bubkovi nejlepší výkon pod širým nebem. Vyhrál všech šestnáct závodů, do kterých letos nastoupil. V hlavní kategorii triumfoval dva roky po ocenění pro vycházející hvězdu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy