Foto: Růže v místech, kde létaly kulky. Na oběti teroru myslí ve všech koutech světa

Foto: Růže v místech, kde létaly kulky. Na oběti teroru myslí ve všech koutech světa
V prostřeleném skle se objevují růže.
Stopa po pátečním násilí.
Prohlubeň po vystřelené kulce na jednom z míst útoků.
Zde se střílelo. Masakr připomínají svíčky a květiny.
Foto: Reuters
Francie drží od neděle třídenní státní smutek. Na místa atentátů dnes proudili lidé a pokládali tam květiny nebo zapalovali svíčky. V řadě světových metropolí se dál lidé scházejí u francouzských ambasád a připomínají si oběti pátečního teroristického útoku.
 

Právě se děje

před 2 minutami

Útočník v mešitě v albánském hlavním městě Tiraně pobodal pět lidí. Policie po motivu pátrá

Útočník v mešitě v albánském hlavním městě Tiraně pobodal pět lidí. Jejich stav je stabilizovaný. Policie pátrá po motivu, podle otce domnělého pachatele trpěl jeho syn depresemi.

Policie uvedla, že útočník, albánský státní příslušník Rudolf Nikolli, napadl věřící v mešitě během odpolední modlitby. Strážníci podle ní 34letého muže zneškodnili ihned po svém příjezdu na místo, záběry zveřejněné televizí A2 nicméně naznačují, že Nikolliho odzbrojili již svědci události. Ze snímků je patrné také to, že útočníka se dav pokusil lynčovat.

Zraněno bylo pět mužů ve věku 22 až 35 let, kteří museli být převezeni do nemocnice. Utržená zranění je podle policie nicméně neohrožují na životě.

Zdroj: ČTK
před 12 minutami

Kabinet nepodpořil návrh koaliční ČSSD na zkrácení pracovní doby

K návrhu ČSSD na zkrácení pracovního týdne, stanovení minimální mzdy ve výši poloviny mzdy průměrné a na zavedení nejméně pětitýdenní dovolené zaujal dnes kabinet nesouhlasné stanovisko. Na twitteru to uvedla ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová (ČSSD).

Zdroj: ČTK
Další zprávy