Foto: Každý sedí zvlášť, testy píší v krabici. Tak vypadá návrat do škol ve světě

Foto: Každý sedí zvlášť, testy píší v krabici. Tak vypadá návrat do škol ve světě
Zatímco od července začaly českým dětem prázdniny, v Thajsku se žáci do řady škol naopak vrátili. Snímek pochází z 1. července ze školy Sam Khok, severně od metropole Bangkoku. Studenti mají na sobě roušky, zatímco se účastní slavnostního vyvěšení vlajky.
Thajsko školy uzavřelo v polovině března. Jejich otevření přichází podle ČTK dříve než ve většině jihovýchodní Asie díky nízkému počtu nakažených v zemi. V Thajsku zaznamenali přes tři tisíce případů nákazy koronavirem a zemřelo 58 lidí. Už více než měsíc lékaři nezaznamenali žádný případ lokální nákazy.
Přesto jsou opatření přísná. “Když děti přijdou do školy, předají jim učitelky roušky, protože je nutné, aby je nosily,” řekl thajskému deníku Bangkok Post ředitel Chuchart Thientham. Při některých aktivitách zase nosí ochranné štíty.
...
Foto: Reuters
Zahraničí Zahraničí
5. 7. 2020 13:26
Ačkoliv české děti vyrazily na prázdniny, některým v Thajsku škola teprve začala a dohánějí to, co za posledních pár měsíců kvůli koronaviru nestihly. Podívejte se, jak vypadá návrat do školy v této asijské zemi nebo třeba v Belgii a jaká opatření školy zavádějí.
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 13 minutami

Funkce zmocněnce pro česko-ruské konzultace ke čtvrtku zanikne, schválila vláda

Funkce vládního zmocněnce pro česko-ruské konzultace, kterou od počátku zastává ředitel zahraničního odboru Kanceláře prezidenta republiky Rudolf Jindrák, ke čtvrtku zanikne. Schválila to na středečním zasedání vláda. Pozice existovala zhruba dva roky.

Před vznikem pozice v červenci 2020 tehdejší ministr zahraničí Tomáš Petříček (ČSSD) uvedl, že plánované konzultace mají pokrýt celou šíři česko-ruských vztahů a nevěnovat se pouze dílčím aktuálním sporným záležitostem.

Konzultace ale zahájeny nebyly i vzhledem k vrbětické kauze. Česko se loni dostalo do diplomatické roztržky s Moskvou kvůli podezření, že do exploze muničního skladu ve Vrběticích v roce 2014 byli zapojeni agenti ruské tajné služby GRU.

Tento rok zřídilo post zvláštního zmocněnce pro koordinaci politiky vůči Rusku ministerstvo zahraničí. Je jím Luboš Veselý, který byl jako zástupce velvyslance v Rusku vyhoštěn z Moskvy loni v dubnu.

Zdroj: ČTK
před 14 minutami

Prezident Zeman v pondělí přijal demisi ministra školství Gazdíka

Prezident Miloš Zeman již v pondělí přijal demisi ministra školství Petra Gazdíka (STAN). V tiskové zprávě to sdělil prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček. Demisi přijal ke čtvrtku. Ve středu večer by měl Zeman jmenovat Gazdíkovým nástupcem poslance hnutí STAN, ústavního právníka Vladimíra Balaše.

Gazdík podal demisi k 30. červnu. Důvodem jeho odchodu z funkce jsou kontakty s obviněným podnikatelem Michalem Redlem z kauzy Dozimetr.

Zdroj: ČTK
Další zprávy