Foto: Každý sedí zvlášť, testy píší v krabici. Tak vypadá návrat do škol ve světě

Foto: Každý sedí zvlášť, testy píší v krabici. Tak vypadá návrat do škol ve světě
Zatímco od července začaly českým dětem prázdniny, v Thajsku se žáci do řady škol naopak vrátili. Snímek pochází z 1. července ze školy Sam Khok, severně od metropole Bangkoku. Studenti mají na sobě roušky, zatímco se účastní slavnostního vyvěšení vlajky.
Thajsko školy uzavřelo v polovině března. Jejich otevření přichází podle ČTK dříve než ve většině jihovýchodní Asie díky nízkému počtu nakažených v zemi. V Thajsku zaznamenali přes tři tisíce případů nákazy koronavirem a zemřelo 58 lidí. Už více než měsíc lékaři nezaznamenali žádný případ lokální nákazy.
Přesto jsou opatření přísná. “Když děti přijdou do školy, předají jim učitelky roušky, protože je nutné, aby je nosily,” řekl thajskému deníku Bangkok Post ředitel Chuchart Thientham. Při některých aktivitách zase nosí ochranné štíty.
...
Foto: Reuters
Zahraničí Zahraničí
5. 7. 2020 13:26
Ačkoliv české děti vyrazily na prázdniny, některým v Thajsku škola teprve začala a dohánějí to, co za posledních pár měsíců kvůli koronaviru nestihly. Podívejte se, jak vypadá návrat do školy v této asijské zemi nebo třeba v Belgii a jaká opatření školy zavádějí.
 

Právě se děje

před 25 minutami

Testovací let vrtulníku Ingenuity na Marsu NASA kvůli chybě při prověrce o tři dny odložila

První testovací let malého vrtulníku Ingenuity na Marsu byl o tři dny odložen kvůli problému, který se vyskytl při zkoušce vysokých otáček rotorů. Informoval o tom na svém webu americký Národní úřad pro letectví a vesmír (NASA).

Předběžný termín prvního letu Ingenuity americká vesmírná agentura původně stanovila na tuto neděli. Na základě údajů, které z vrtulníku dostala v pátek pozdě večer, se však NASA rozhodla let odložit. První možný termín letu je středa 14. dubna.

Důvodem je, že během páteční prověrky vysokorychlostních otáček rotorů kontrolní zařízení ukončilo dřív sekvenci příkazů ovládajících test. To se stalo ve chvíli, kdy se měl letový počítač přepnout z předletového módu na mód letový. Podle NASA je ale vrtulník v pořádku a v bezpečí a na Zemi poslal úplnou sadu telemetrických údajů.

Zdroj: ČTK
Další zprávy