Foto: Každý sedí zvlášť, testy píší v krabici. Tak vypadá návrat do škol ve světě

Foto: Každý sedí zvlášť, testy píší v krabici. Tak vypadá návrat do škol ve světě
Zatímco od července začaly českým dětem prázdniny, v Thajsku se žáci do řady škol naopak vrátili. Snímek pochází z 1. července ze školy Sam Khok, severně od metropole Bangkoku. Studenti mají na sobě roušky, zatímco se účastní slavnostního vyvěšení vlajky.
Thajsko školy uzavřelo v polovině března. Jejich otevření přichází podle ČTK dříve než ve většině jihovýchodní Asie díky nízkému počtu nakažených v zemi. V Thajsku zaznamenali přes tři tisíce případů nákazy koronavirem a zemřelo 58 lidí. Už více než měsíc lékaři nezaznamenali žádný případ lokální nákazy.
Přesto jsou opatření přísná. “Když děti přijdou do školy, předají jim učitelky roušky, protože je nutné, aby je nosily,” řekl thajskému deníku Bangkok Post ředitel Chuchart Thientham. Při některých aktivitách zase nosí ochranné štíty.
...
Foto: Reuters
Zahraničí Zahraničí
5. 7. 2020 13:26
Ačkoliv české děti vyrazily na prázdniny, některým v Thajsku škola teprve začala a dohánějí to, co za posledních pár měsíců kvůli koronaviru nestihly. Podívejte se, jak vypadá návrat do školy v této asijské zemi nebo třeba v Belgii a jaká opatření školy zavádějí.
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Zlín posílili Procházka a Dramé

Prvními posilami fotbalistů Zlína na novou sezonu se stali obránce Václav Procházka a útočník Youba Dramé. Šestatřicetiletý Procházka přišel jako volný hráč po skončení smlouvy s Ostravou a podepsal roční kontrakt. Dvaadvacetiletý Francouz zamířil na Moravu z druholigového Ústí nad Labem.

Další zprávy