Bez příkras Putinovy propagandy. Takhle ve skutečnosti vypadá okupovaný Mariupol

Bez příkras Putinovy propagandy. Takhle ve skutečnosti vypadá okupovaný Mariupol
Putin se ve městě údajně navštívil nově budované čtvrti a setkal se i s místními obyvateli. Podle prezidentova mluvčího Dmitrije Peskova prý šlo o spontánní rozhodnutí, které nebylo v plánu.
Škody utrpěl i místní rozsáhlý areál železáren a oceláren Azovstal, kde se před ruskou armádou skrývali poslední mariupolští obránci.
Ukrajinští představitelé se domnívají, že při bojích ve městě zahynulo nejméně 25 tisíc lidí, podle některých odhadů to ale mohlo být až třikrát více.
Strategický přístav Mariupol leží na východě Ukrajiny jen 40 kilometrů od ruských hranic a od začátku války čelil masivnímu ruskému ostřelování.
Foto: Reuters
Reuters Dominika Perlínová ČTK Reuters, Dominika Perlínová, ČTK
20. 3. 2023 16:31
Ruský prezident Vladimir Putin o víkendu poprvé od začátku invaze navštívil okupovaný Mariupol, údajně se sešel s místními obyvateli a hodnotil nově budované čtvrti. Moskva se snaží město rusifikovat a vzpomínky na ukrajinskou historii i válečné zločiny co nejrychleji odstranit. Fotografům agentury Reuters se podařilo zachytit skutečnou podobu tohoto strategického přístavu u Azovského moře.
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy