Foto: Násilí v Hongkongu. Maskovaní muži útočili tyčemi, 45 lidí je zraněných

Maskovaní muži vyzbrojení tyčemi útočili na cestující na nádraží v Hongkongu.
V neděli v Hongkongu pokračovaly demonstrace, do kterých se ve více než sedmimilionovém městě zapojilo podle organizátorů až 430 000 lidí.
Policie tvrdí, že účast byla asi o dvě třetiny nižší.
Hlavním požadavkem demonstrantů je úplné stažení návrhu zákona o vydávání lidí podezřelých z trestného činu do pevninské Číny. Dále chtějí vytvoření nezávislé komise, která by vyšetřila policejní násilí při dřívějších protestech.
Násilí se nevyhnulo ani nedělním protestům. Policie zasahovala proti demonstrantům plynem a gumovými projektily.
Foto: Reuters
Zahraničí ČTK Zahraničí, ČTK
22. 7. 2019 12:08
V Hongkongu o víkendu pokračovaly demonstrace, kterými obyvatelé už téměř dva měsíce dávají najevo nesouhlas s extradičním zákonem. Protesty se přelily v násilnosti, když se demonstranti střetli s policií. Po skončení protestů pak navíc na vlakové nádraží vtrhli maskovaní muži, kteří útočili na lidi na nástupištích a ve vagonech.
 

Právě se děje

před 6 minutami

Ve finské nominaci na Švédské hry jsou čtyři mistři světa

Čtyři mistry světa a čtyři nováčky zařadil do nominace na Švédské hry v Helsinkách a Stockholmu trenér hokejistů Finska Jukka Jalonen. U loňského triumfu na šampionátu v Bratislavě byli obránce Miika Koivisto z Växjö a útočníci Jere Sallinen z IFK Helsinky a Juhani Tyrväinen z Luley. Zlato už z roku 2011 rovněž ze slovenské metropole má forvard Jani Lajunen z Lugana.

Debutovat ve finské reprezentaci budou bek Oskari Manninen z Kouvoly a útočníci Jere Innala z Hämeenlinny, Lauri Pajuniemi z TPS Turku a Matias Maccelli z Ilvesu Tampere, který bude v 19 letech benjamínkem týmu. Na přelomu roku reprezentoval na mistrovství světa dvacítek v Třinci a Ostravě.

Poprvé od Světového poháru 2016 v Torontu se vrací do reprezentace Jori Lehterä z Petrohradu. Dvaatřicetiletý bývalý hráč St. Louis a Philadelphie má na kontě 307 zápasů v NHL. Ještě po delší pauze se představí další útočník Teemu Pulkkinen z Dynamo Moskva, který naposledy v květnu 2016 v Moskvě s národním týmem získal na světovém šampionátu stříbro.

Finové vstoupí do turnaje ve čtvrtek 6. února v Helsinkách proti Rusku, o dva dny později je po přesunu do Stockholmu čeká česká reprezentace a v neděli 9. února změří síly v severském derby se Švédskem. Finové jsou po dvou turnajích Euro Hockey Tour v tabulce druzí s 11 body o skóre za Českem.

Nominace Finska na Švédské hokejové hry v Helsinkách a ve Stockholmu (6.-9. února):

Brankáři: Frans Tuohimaa (IFK Helsinky), Harri Säteri (Novosibirsk/KHL),

obránci: Valtteri Kemiläinen, Veli-Matti Vittasmäki (oba Tappara Tampere), Elmeri Eronen, Petteri Nikkilä (oba Hämeenlinna), Miika Koivisto, Ilari Melart (oba Växjö/Švéd.), Julius Honka (Jyväskylä), Oskari Manninen (KooKoo Kouvola), Jarkko Parikka (Ilves Tampere), Mikael Seppälä (KalPa Kuopio),

útočníci: Matias Maccelli, Arttu Ruotsalainen (oba Ilves Tampere), Otto Paajanen, Jere Sallinen (oba IFK Helsinky), Jere Innala (Hämeenlinna), Julius Junttila (Kärpät Oulu), Jere Karjalainen (Tappara Tampere), Aleksi Mustonen (Pelicans Lahti), Julius Nättinen (Jyväskylä), Lauri Pajuniemi (TPS Turku), Jani Lajunen (Lugano/Švýc.), Jori Lehterä (Petrohrad/KHL), Joel Mustonen (Frölunda/Švéd.), Teemu Pulkkinen (Dynamo Moskva/KHL), Juhani Tyrväinen (Lulea/Švéd.).

Zdroj: ČTK
Další zprávy