Foto: Násilí v Hongkongu. Maskovaní muži útočili tyčemi, 45 lidí je zraněných

Maskovaní muži vyzbrojení tyčemi útočili na cestující na nádraží v Hongkongu.
V neděli v Hongkongu pokračovaly demonstrace, do kterých se ve více než sedmimilionovém městě zapojilo podle organizátorů až 430 000 lidí.
Policie tvrdí, že účast byla asi o dvě třetiny nižší.
Hlavním požadavkem demonstrantů je úplné stažení návrhu zákona o vydávání lidí podezřelých z trestného činu do pevninské Číny. Dále chtějí vytvoření nezávislé komise, která by vyšetřila policejní násilí při dřívějších protestech.
Násilí se nevyhnulo ani nedělním protestům. Policie zasahovala proti demonstrantům plynem a gumovými projektily.
Foto: Reuters
Zahraničí ČTK Zahraničí, ČTK
22. 7. 2019 12:08
V Hongkongu o víkendu pokračovaly demonstrace, kterými obyvatelé už téměř dva měsíce dávají najevo nesouhlas s extradičním zákonem. Protesty se přelily v násilnosti, když se demonstranti střetli s policií. Po skončení protestů pak navíc na vlakové nádraží vtrhli maskovaní muži, kteří útočili na lidi na nástupištích a ve vagonech.
 

Právě se děje

před 22 minutami

Čeští ekologové se mohou odvolat proti rozšíření dolu Turów, čas mají do 17. března

Do Česka oficiálně dorazil z Polska překlad souhlasu k rozšíření polského dolu Turów, takže se proti němu nyní mohou čeští ekologové odvolat. V tiskové zprávě to oznámilo ministerstvo životního prostředí. Na odvolání mají ekologické organizace čas do 17. března. Samo ministerstvo už dříve vydalo k rozšíření hnědouhelného dolu Turów u česko-polské hranice nesouhlasné stanovisko. Proti rozšíření se staví i Liberecký kraj a dotčené české obce. Česko se obává, že rozšíření může mít negativní dopad na zásobování části Liberecka pitnou vodou.

V lednu vydalo polské Regionální ředitelství pro ochranu životního prostředí ve Vratislavi rozhodnutí v procesu EIA (vyhodnocení vlivů na životní prostředí), kterým souhlasilo se záměrem na rozšíření dolu Turów i přes námitky české strany. Zároveň vydalo stanovisko o okamžité vykonavatelnosti rozhodnutí.

"Ministerstvo životního prostředí rozhodnutí polského úřadu zveřejnilo v plném znění a v českém jazyce na svých stránkách. Česká veřejnost má podle polského práva možnost se proti rozhodnutí polského úřadu odvolat výhradně prostřednictvím ekologických organizací," sdělila mluvčí ministerstva Petra Roubíčková.

před 1 hodinou

Syrský prezident Asad: Boje v Sýrii budou pokračovat až do osvobození celé země

Současná ofenziva syrské a ruské armády proti povstalcům na severu Sýrie nesignalizuje konec syrského konfliktu. Řekl to syrský prezident Bašár Asad. Boje podle něj budou pokračovat. Syrské armádě se s pomocí Ruska podařilo o víkendu získat další města v okolí někdejšího průmyslového centra země Aleppa. Tento týden má být obnovený provoz na tamním letišti, které bylo zavřené od roku 2012.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Varům bude chybět zraněný kapitán Skuhravý

Hokejisté extraligových Karlových Varů se budou muset v závěru základní části obejít bez pomoci kapitána Václava Skuhravého. Jedenačtyřicetiletý útočník utrpěl v nedělním zápase na ledě Sparty blíže nespecifikované zranění v dolní části těla a bude mimo hru dva až tři týdny. Energie o tom informovala na svém klubovém webu.

Skuhravý odehrál na Spartě dvě třetiny, ve třetí části už stál na střídačce jen v civilu a pomáhal trenérům. Západočeši v O2 areně prohráli 3:6.

Odchovanec Kladna odehrál v této sezoně za Karlovy Vary 40 zápasů, vstřelil čtyři branky a přidal 17 asistencí. Energie je šest kol před koncem základní části soutěže sedmá a bojuje o 6. místo a přímý postup do čtvrtfinále play off. Na jedenácté Vítkovice má k dobru 12 bodů, takže by ve vyřazovací části neměla chybět.

Zdroj: ČTK
Další zprávy