Foto: Násilí v Hongkongu. Maskovaní muži útočili tyčemi, 45 lidí je zraněných

Maskovaní muži vyzbrojení tyčemi útočili na cestující na nádraží v Hongkongu.
V neděli v Hongkongu pokračovaly demonstrace, do kterých se ve více než sedmimilionovém městě zapojilo podle organizátorů až 430 000 lidí.
Policie tvrdí, že účast byla asi o dvě třetiny nižší.
Hlavním požadavkem demonstrantů je úplné stažení návrhu zákona o vydávání lidí podezřelých z trestného činu do pevninské Číny. Dále chtějí vytvoření nezávislé komise, která by vyšetřila policejní násilí při dřívějších protestech.
Násilí se nevyhnulo ani nedělním protestům. Policie zasahovala proti demonstrantům plynem a gumovými projektily.
Foto: Reuters
Zahraničí ČTK Zahraničí, ČTK
22. 7. 2019 12:08
V Hongkongu o víkendu pokračovaly demonstrace, kterými obyvatelé už téměř dva měsíce dávají najevo nesouhlas s extradičním zákonem. Protesty se přelily v násilnosti, když se demonstranti střetli s policií. Po skončení protestů pak navíc na vlakové nádraží vtrhli maskovaní muži, kteří útočili na lidi na nástupištích a ve vagonech.
 

Právě se děje

před 19 minutami

Na dálnici D1 havaroval kamion, vozovka byla kvůli vysypaným plechům neprůjezdná

Na dálnici D1 u Ostravy havaroval v noci na úterý kamion, na dálnici se vysypaly balíky plechu. Směr na Prahu byl několik hodin neprůjezdný, náklad bylo potřeba přeložit. Dálnice byla znovu otevřena před 06:00, informovalo Národní dopravní informační centrum.

Nehoda se stala kolem 02:00 na 345. kilometru D1. Kamion narazil do svodidel. Podle policejního webu byly vysypané balíky s plechem asi šest metrů dlouhé.

Řidiči z D1 sjížděli na 349. kilometru u Klimkovic, zpátky se vraceli na 342. kilometru u Bravantic.

Zdroj: ČTK
Další zprávy