Úchvatné přírodní scenérie Skalnatých hor. Americký národní park slaví výročí

Úchvatné přírodní scenérie Skalnatých hor. Americký národní park slaví výročí
Snímek zachycuje bouři nad silnicí Trail Ridge Road.
Vede tudy Trail Ridge Road, nejvýše položená silnice ve Spojených státech. Nachází se v nadmořské výšce 3700 kilometrů nad mořem. V zimě a někdy i na jaře bývá zavřená.
V tundrách žijí například losi.
...
Foto: iStock
Zahraničí Dan Poláček Zahraničí, Dan Poláček
26. 1. 2020 14:01
Přesně před 105 lety založil americký prezident Woodrow Wilson Národní park Skalnaté hory. Nachází se v Coloradu a rozkládá se na více než tisíci kilometrech čtverečních. Jsou v něm vysoké hory, rozlehlé louky, vodopády i horská tundra. Podívejte se na snímky z jednoho z nejnavštěvovanějších národních parků v USA.
 

Právě se děje

před 8 minutami

Amazon dostal od Evropské unie pokutu 746 milionů eur za slabou ochranu osobních údajů

Americký internetový prodejce Amazon dostal od Evropské unie pokutu 746 milionů eur (19 miliard korun) za předávání osobních údajů v rozporu s pravidly pro jejich ochranu, známými pod zkratkou GDPR. Společnost to uvedla v podrobné zprávě o hospodaření, kterou veřejně obchodované firmy ve Spojených státech musejí povinně předkládat Komisi pro cenné papíry (SEC).

Lucemburský úřad pro ochranu osobních údajů CNPD uložil pokutu firmě Amazon Europe Core v rozhodnutí ze dne 16. července. O hrozící pokutě v červnu s odvoláním na zdroje obeznámené se situací informoval americký ekonomický list The Wall Street Journal (WSJ). Ten ale uváděl, že částka bude činit zhruba polovinu, konkrétně přes 425 milionů dolarů.

Zdroj: ČTK
Další zprávy