Foto: Na životech černochů záleží, bouří předměstí St. Louis

Foto: Na životech černochů záleží, bouří předměstí St. Louis
Ferguson zažívá peklo. V ulicích v noci z pondělí na úterý demonstrovali lidé, kterým se nelíbí rozhodnutí velké poroty v případě policisty Darrena Wilsona.
Ten v srpnu zastřelil osmnáctiletého černošského mladíka Michaela Browna.
Lidé demonstrují i v dalších městech. Na snímku Oakland v Kalifornii.
Porota totiž rozhodla, že Wilsona neobviní. Státní zástupce Bob McCulloch k rozhodnutí prohlásil, že porota pro obvinění nenašla důvod.
Foto: Reuters
Reuters Michal Žák Kateřina Vítková Reuters, Michal Žák, Kateřina Vítková
Aktualizováno 25. 11. 2014 11:43
Soud ve Fergusonu rozhodl, že neobviní policistu, jenž zastřelil neozbrojeného černošského mladíka. Podívejte se, co tím způsobil.

St. Louis - Americký Ferguson je na nohou.

Soud na předměstí St. Louis rozhodl, že neobviní bělošského policistu Darrena Wilsona, který v srpnu zastřelil neozbrojeného černošského mladíka Michaela Browna.

Do ulic vyšli demonstranti už v noci na pondělí. Noc z pondělí na úterý pak byla na předměstí St. Louis zatím nejhorší od srpna, kdy k neštěstí došlo.

Výsledkem je nejméně 150 výstřelů, dvanáct hořících budov a dvě zničená policejní auta.

Podívejte se na snímky agentury Reuters.

 

Právě se děje

před 2 minutami

Svědci v kauze Stoka popřeli, že by za zakázky dávali úplatky

Svědci, kteří ve čtvrtek dopoledne u Krajského soudu v Brně vypovídali v případu údajné korupce na radnici Brno-střed, popřeli, že by za zakázky někomu dávali úplatky. V takzvané kauze Stoka je obžalováno 11 lidí a dvě firmy včetně někdejšího politika za hnutí ANO Jiřího Švachuly. Soud vyslechne dalšího svědka odpoledne.

Dopoledne vypovídali dvě svědci, oba jednatelé stavební či montážní firmy. První řekl, že jeho společnost v minulosti dělala pro Brno-střed několik zakázek a zakázky pro městskou část provádí i v současnosti. Uvedl, že ohledně výběrového řízení na zakázku standardně dostávají výzvu, e-mail nebo dopis, k nimž bývá přiložena projektová dokumentace a termín, dokdy se má nabídka odevzdat. Na Brně-středu šlo v jeho případě o opravy bytů. "O ceně jsme žádné informace nedostávali, nedostávali jsme žádné neveřejné informace," uvedl svědek.

Druhý svědek řekl, že jeho společnost nikdy pro Brno-střed žádné zakázky nerealizovala a nikoho z obžalovaných ani nezná.

Zdroj: ČTK
před 5 minutami

Požár ve Vejprtech, na jehož následky zemřelo devět lidí, založil jeden z klientů domova. Případ policie odložila, muže vyhodnotila jako nepříčetného

Zdroj: ČTK
Další zprávy