Foto: Berlíňané truchlí za oběti teroru. Nechoďte ven, radí jim policie

V Berlíně uctívají oběti řidiče, který vjel do davu na vánočním trhu.
Začíná nový den. Vánoční trh na náměstí Breitscheidplatz v Berlíně je prázdný.
Ochranka hlídá vánoční trh, kde se ještě v pondělí lidé vesele bavili.
Kolem osmé hodiny večer ale do davu najel nákladní vůz.
Policie potvrdila smrt nejméně 12 lidí.
Foto: Reuters
Zahraničí Reuters Zahraničí, Reuters
Aktualizováno 20. 12. 2016 16:22
Policie potvrdila smrt nejméně 12 lidí, další desítky osob utrpěly zranění. Třiadvacetiletý Pákistánec, kterého policie zatkla, ale podle berlínské policie kamion neřídil. Pravý pachatel je zřejmě na útěku.
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 22 minutami

Biden se v říjnu sejde s Macronem. Francouzský prezident také pošle svého velvyslance zpět do USA

Americký prezident Joe Biden ve středu za diplomatické roztržky vyvolané novým bezpečnostním paktem s Austrálií telefonicky hovořil se svým francouzským protějškem Emmanuelem Macronem. Bílý dům a Elysejský palác následně ohlásily na konec října setkání obou prezidentů, které se má uskutečnit v Evropě. Také informovaly o Macronově rozhodnutí poslat příští týden francouzského velvyslance zpět do USA.

Francie svého ambasadora minulý týden povolala ke konzultacím v reakci na nové bezpečnostního partnerství mezi USA, Británií a Austrálií, jehož součástí je poskytnutí amerických jaderných ponorek australské armádě. Austrálie zároveň oznámila odstoupení od dohody o dodávce ponorek uzavřené v roce 2016 s francouzskou firmou Naval Group a francouzská vláda v reakci neskrývala rozhořčení.

Zdroj: ČTK
Další zprávy