Foto: Zpytujte svědomí, vyzvala vdova po starostovi Gdaňsku. Loučily se tisíce lidí

Foto: Zpytujte svědomí, vyzvala vdova po starostovi Gdaňsku. Loučily se tisíce lidí
Oblíbeného politika pobodal útočník při nedělní charitativní akci, třiapadesátiletý Pawel Adamowicz zraněním podlehl v pondělí.
Do gdaňské baziliky Nanebevzetí Panny Marie, označované za třetí největší cihlový kostel na světě, se vejde 3500 lidí.
Tisíce lidí vyšly uctít zesnulého starostu do ulic.
Na pohřeb dorazil i předseda Evropské rady Donald Tusk (vlevo), bývalý polský prezident Lech Walesa a jeho manželka Danuta Walesa.
Foto: Reuters
Zahraničí Zahraničí
19. 1. 2019 15:46
Tisíce Poláků se v Gdaňsku rozloučily se zavražděným starostou města Pawlem Adamowiczem. Na pohřeb dorazil předseda Evropské rady Donald Tusk, prezident Andrzej Duda, premiér Mateusz Morawiecki, někdejší vůdce hnutí Solidarita a bývalý prezident Lech Walesa a další bývalí šéfové státu a polských vlád, jakož i stovky starostů a primátorů z celé země i ciziny. Oblíbeného politika pobodal útočník při nedělní charitativní akci, třiapadesátiletý Adamowicz zraněním podlehl v pondělí. Projděte si galerii s fotografiemi z Adamowiczova pohřbu.
 

Právě se děje

před 50 minutami

Ant Group, divize čínské Alibaby, získá z prodeje akcií až 35 miliard dolarů, nejvíce v historii

Společnost Ant Group, která je finančně technologickou divizí čínského internetového prodejce Alibaba, získá z prodeje akcií až 35 miliard dolarů (zhruba 808 miliard Kč). Bude to největší primární veřejná nabídka akcií (IPO) v historii. V pondělí to uvedl server CNBC.

Firma nabídne akcie na burzách v Šanghaji a Hongkongu. Pokud vše půjde hladce, předstihne tato nabídka loňskou nabídku akcií energetické společnosti Saudi Aramco, v té době největší na světě.

Zdroj: ČTK
Další zprávy