Foto: Moskvou pojedou tanky. Takhle vypadala generálka

Foto: Moskvou pojedou tanky. Takhle vypadala generálka
Ruští vojáci na generální zkoušce vojenské přehlídky před chrámem Vasila Blaženého.
Ruští vojáci vyrovnaní na Rudém náměstí.
Před zahájením generální zkoušky.
Ruský ministr obrany Anatolij Serdjukov projíždí v kabrioletu po Rudém náměstí.
Foto: Jiří Just
Jiří Just Jiří Just
8. 5. 2012 23:45

Po Rudém náměstí pojedou ve středu 9. května tanky, samohybné houfnice a další vojenská technika. Aktuálně.cz se dostalo na generálku největší vojenské přehlídky v Rusku, na oslavu konce druhé světové války. Všechno bylo jako doopravdy. Staronovému vrchnímu veliteli ruské armády Vladimiru Putinovi a válečným veteránům vzdá hold více než 14 tisíc vojáků různých druhů vojsk, představí se sto kusů vojenské techniky. Na přehlídce se objeví třeba tanky T-90, protiletecký systém S-400, raketové komplety Iskander, kterými Rusko znovu pohrozilo Evropě, nebo chlouba ruských jaderných sil - mezikontinentální balistické rakety Topol-M. Tradice každoročních vojenských přehlídek byla obnovena až během Putinovy vlády. Nabízíme malou ochutnávku, jak bude středeční přehlídka vypadat.

 

Právě se děje

před 12 minutami

V Brně uhořeli čtyři lidé během nočního požáru železničního vagonu

Při požáru železničního vagonu v Brně uhořeli v noci na dnešek čtyři lidé. ČTK to řekl mluvčí hasičů Jaroslav Mikoška. Podle něj vagon plný odpadu zřejmě sloužil jako noclehárna pro bezdomovce. Hasiči označují požár za jeden z nejtragičtějších na jižní Moravě za posledních pět let.

Hasiči dostali informaci o požáru v blízkosti Široké ulice kolem 00:30. "Museli jsme natáhnout asi 200 metrů dlouhé hadicové vedení, abychom se k požáru dostali. Plameny zasáhly starý odstavený železniční vagon mimo kolejiště, který zřejmě sloužil jako noclehárna pro bezdomovce," uvedl Mikoška.

Zdroj: ČTK
Další zprávy