Foto mistralu: 32 300 tun, které rozhádaly Paříž a Moskvu

Ruští vojáci u Vladivostoku.
Vítejte v docích Saint-Nazaire na západě Francie.
Právě zde kotví Vladivostok, vrtulníkové plavidlo třídy Mistral, které rozpoutalo diplomatickou (ale brzy zřejmě i právní) bitvu mezi Kremlem a Elysejským palácem.
Koráb už je hotový...
...
Foto: Reuters
Reuters Štěpán Plaček Michal Žák Reuters, Štěpán Plaček, Michal Žák
28. 11. 2014 7:49
První vrtulníková loď Vladivostok je připravena k předání Rusku. Francie to ale kvůli krizi na Ukrajině odmítá udělat.

Saint-Nazaire - Zřejmě nic nejitří v posledních měsících vztahy mezi Ruskem a Francií tolik, jako zakázka na dvě vrtulníkové lodě třídy Mistral.

Obchod za 1,2 miliardy eur se zadrhnul kvůli krizi na Ukrajině.

Paříž odmítá předat již první hotové plavidlo Vladivostok, Moskva hrozí právními kroky, které by podle některých odhadů mohly Francii přijít na bezmála tři miliardy eur.

Podívejte se, o co se obě země přou.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

U Johannesburgu se našly nejstarší známé pozůstatky Homo erectus

V jeskynním komplexu Drimolen u Johannesburgu v Jihoafrické republice se našly nejstarší známé pozůstatky Homo erectus, který možná jako první migroval z Afriky do zbytku světa a je jedním z přímých předchůdců moderního člověka. Zároveň je to první takový nález v Jihoafrické republice, píše dnes BBC.

Výsledky výzkumu, který prováděl Andy Herries z australské univerzity La Trobe v Melbourne s týmem vědců, jsou popsány ve studii zveřejněné dnes v časopise Science.

Dosud se mělo za to, že Homo erectus pochází z východní Afriky, ale soudě podle nového nálezu by mohl ve skutečnosti pocházet z jihu afrického kontinentu, odtud migrovat na severovýchod a sever Afriky a nakonec osídlit i zbytek světa.

Zdroj: ČTK
Další zprávy