Foto: Místo činu i spekulace o mučení. Jak vražda Chášukdžího otřásla světem

Foto: Místo činu i spekulace o mučení. Jak vražda Chášukdžího otřásla světem
Saúdskoarabský novinář a kritik tamního režimu Džamál Chášukdží zmizel 2. října během návštěvy saúdskoarabského konzulátu v Istanbulu.
Chášukdží šel na konzulát své země, protože se chtěl oženit se svou tureckou přítelkyní a potřeboval vyřídit poslední potřebné dokumenty.
Podle amerického listu Washington Post má Ankara audiozáznam, který dokazuje, že byl zavražděn.
Nahrávka mohla vzniknout dvěma způsoby. Buď Turci odposlouchávali saúdskoarabský konzulát, anebo ji pořídil sám Chášukdží pomocí chytrých hodinek, které byly napojeny na jeho iPhone.
Foto: Reuters
Reuters Zahraničí dap Reuters, Zahraničí, dap
28. 10. 2018 16:55
Americký prezident Trump ji označil za "nejhorší kamufláž v dějinách". Nejasná je role saúdské královské rodiny. Vražda saúdskoarabského novináře Džamála Chášukdžího na konzulátu v Istanbulu stále vzbuzuje mnoho otázek. Jak postupuje vyšetřování? A kdo se na činu podílel? Připomeňte si poslední vývoj.
 

Právě se děje

před 30 minutami

V části Čech se bude v noci a v sobotu při dešti tvořit ledovka

V části Čech se bude v noci a sobotu tvořit při mrznoucím dešti ledovka, varují meteorologové. Upozornění na ledovku se týká Prahy, Středočeského, Jihočeského a Ústeckého kraje a dále částí Libereckého kraje (Českolipsko, Novoborsko) a Vysočiny (Pacovsko, Pelhřimovsko) a platí od sobotních 1:00 do 14:00. Silnice a chodníky tak mohou klouzat a hrozí nebezpečí úrazů a problémy v dopravě. 

Další zprávy