Foto: Místo činu i spekulace o mučení. Jak vražda Chášukdžího otřásla světem

Foto: Místo činu i spekulace o mučení. Jak vražda Chášukdžího otřásla světem
Saúdskoarabský novinář a kritik tamního režimu Džamál Chášukdží zmizel 2. října během návštěvy saúdskoarabského konzulátu v Istanbulu.
Chášukdží šel na konzulát své země, protože se chtěl oženit se svou tureckou přítelkyní a potřeboval vyřídit poslední potřebné dokumenty.
Podle amerického listu Washington Post má Ankara audiozáznam, který dokazuje, že byl zavražděn.
Nahrávka mohla vzniknout dvěma způsoby. Buď Turci odposlouchávali saúdskoarabský konzulát, anebo ji pořídil sám Chášukdží pomocí chytrých hodinek, které byly napojeny na jeho iPhone.
Foto: Reuters
Reuters Zahraničí dap Reuters, Zahraničí, dap
28. 10. 2018 16:55
Americký prezident Trump ji označil za "nejhorší kamufláž v dějinách". Nejasná je role saúdské královské rodiny. Vražda saúdskoarabského novináře Džamála Chášukdžího na konzulátu v Istanbulu stále vzbuzuje mnoho otázek. Jak postupuje vyšetřování? A kdo se na činu podílel? Připomeňte si poslední vývoj.
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Aktualizováno před 17 minutami

Česká republika žádá Rusko o právní pomoc v kauze Vrbětice. Dál jsou podezřelí dva ruští agenti

V souvislosti s vyšetřováním výbuchů ve Vrběticích požádala Česká republika o právní pomoc Ruskou federaci. České orgány činné v trestním řízení dál podezírají pracovníky ruské vojenské zpravodajské služby, že v muničních skladech na Zlínsku umístili nástražné zařízení, které iniciovalo explozi. Krajské státní zastupitelství v Brně ve středu v tiskové zprávě podepsané dozorovým státním zástupcem Martinem Malůšem uvedlo, že nemůže odhadnout, jak dlouho bude prověřování trestní věci pokračovat.

Úkony trestního řízení se podle státního zastupitelství odehrávají nejen na území České republiky, ale o součinnost bylo požádáno i několik evropských zemí. "Pochopitelně byla žádost o právní pomoc odeslána i do Ruské federace. Nyní postupně získáváme a analyzujeme výsledky právních pomocí, které nám již byly doručeny. Na výsledky dalších právních pomocí ještě čekáme," uvedl Malůš.

Zdroj: ČTK
Další zprávy