Foto: Válka? Ne, jen přípravy na fotbal v Brazílii

Foto: Válka? Ne, jen přípravy na fotbal v Brazílii
Byl to ostrostřelec brazilského námořnictva. Doprovázelo ho komando členů elitní zásahové jednotky.
Sniper zacílil svou zbraň a krajinou se rozlehl výstřel.  Kulka se smrtící přesností zasáhla hlavu figuríny vyrobenou z balónku. Co to všechno má znamenat?
Odpověď je nasnadě - jde o součást tréninkových akcí, v nichž brazilské ozbrojené složky nacvičují, jak čelit bezpečnostním hrozbám v souvislosti s konáním prestižních sportovních akcí. Například červnového Konfederačního poháru FIFA 2013, považovaného za generální zkoušku na blížící se pořádání mistrovství světa v kopané za rok - v červenci 2014 .
Na souši se tvrdě připravují i další složky brazilského námořnictva.
Foto: Reuters
Reuters Dan Poláček Reuters, Dan Poláček
1. 6. 2013 10:00

Do začátku fotbalového šampionátu v Rio de Janeiru ještě zbývá více než rok, brazilské vojenské a policejní složky ale nechtějí ponechat nic náhodě. Jejich cvičení mnohdy připomíná reakci na skutečný útok. Nabyté zkušenosti se brazilským pořadatelům budou hodit - už v červnu v Riu pořádají 9. ročník Konfederačního poháru FIFA.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Pekhartův gól rozhodl o výhře fotbalistů Legie v Poznani

Český útočník Tomáš Pekhart skóroval v prvním kole polské ligy po koronavirové pauze a zařídil fotbalistům Legie Varšava výhru 1:0 v Poznani. Vedoucí celek tabulky díky jeho gólu ze 17. minuty udržel osmibodový náskok před gliwickými obhájci titulu.

Bývalý reprezentant Pekhart se v Ekstraklase trefil po únorovém přestupu z Las Palmas podruhé. Čtyři dny po 31. narozeninách snadno doklepl do opuštěné branky míč, který se k němu snesl po nedorozumění domácího gólmana se spoluhráči.

Zdroj: ČTK
Další zprávy