Foto: Válka? Ne, jen přípravy na fotbal v Brazílii

Foto: Válka? Ne, jen přípravy na fotbal v Brazílii
Byl to ostrostřelec brazilského námořnictva. Doprovázelo ho komando členů elitní zásahové jednotky.
Sniper zacílil svou zbraň a krajinou se rozlehl výstřel.  Kulka se smrtící přesností zasáhla hlavu figuríny vyrobenou z balónku. Co to všechno má znamenat?
Odpověď je nasnadě - jde o součást tréninkových akcí, v nichž brazilské ozbrojené složky nacvičují, jak čelit bezpečnostním hrozbám v souvislosti s konáním prestižních sportovních akcí. Například červnového Konfederačního poháru FIFA 2013, považovaného za generální zkoušku na blížící se pořádání mistrovství světa v kopané za rok - v červenci 2014 .
Na souši se tvrdě připravují i další složky brazilského námořnictva.
Foto: Reuters
Reuters Dan Poláček Reuters, Dan Poláček
1. 6. 2013 10:00

Do začátku fotbalového šampionátu v Rio de Janeiru ještě zbývá více než rok, brazilské vojenské a policejní složky ale nechtějí ponechat nic náhodě. Jejich cvičení mnohdy připomíná reakci na skutečný útok. Nabyté zkušenosti se brazilským pořadatelům budou hodit - už v červnu v Riu pořádají 9. ročník Konfederačního poháru FIFA.

 

Právě se děje

před 24 minutami

Papež zrušil kvůli bolesti nohy obřady

Papež František kvůli bolesti nervů v noze zrušil dva náboženské obřady plánované na 24. a 25. ledna a každoroční projev pro diplomaty sloužící u Svatého stolce, který měl přednést v pondělí. Svou tradiční nedělní modlitbu Anděl páně ale přednese. Podobné zdravotní potíže trápily hlavu katolické církve již na přelomu roku. Nové problémy vznáší otazníky nad jeho cestou do Iráku plánovanou na začátek března, kterou už tak ohrožovala pandemie covidu-19. Papežovy zahraniční cesty jsou většinou velmi náročné, hlava církve se při nich setkává s velkým množstvím lidí, slouží dlouhé mše a hodně cestuje.

Zdroj: ČTK
Další zprávy