Foto: Válka? Ne, jen přípravy na fotbal v Brazílii

Foto: Válka? Ne, jen přípravy na fotbal v Brazílii
Byl to ostrostřelec brazilského námořnictva. Doprovázelo ho komando členů elitní zásahové jednotky.
Sniper zacílil svou zbraň a krajinou se rozlehl výstřel.  Kulka se smrtící přesností zasáhla hlavu figuríny vyrobenou z balónku. Co to všechno má znamenat?
Odpověď je nasnadě - jde o součást tréninkových akcí, v nichž brazilské ozbrojené složky nacvičují, jak čelit bezpečnostním hrozbám v souvislosti s konáním prestižních sportovních akcí. Například červnového Konfederačního poháru FIFA 2013, považovaného za generální zkoušku na blížící se pořádání mistrovství světa v kopané za rok - v červenci 2014 .
Na souši se tvrdě připravují i další složky brazilského námořnictva.
Foto: Reuters
Reuters Dan Poláček Reuters, Dan Poláček
1. 6. 2013 10:00

Do začátku fotbalového šampionátu v Rio de Janeiru ještě zbývá více než rok, brazilské vojenské a policejní složky ale nechtějí ponechat nic náhodě. Jejich cvičení mnohdy připomíná reakci na skutečný útok. Nabyté zkušenosti se brazilským pořadatelům budou hodit - už v červnu v Riu pořádají 9. ročník Konfederačního poháru FIFA.

 

Právě se děje

před 54 minutami

Manželé Kottovi z kauzy Rath nastoupili do vězení

Manželé Petr a Kateřina Kottovi nastoupili do vězení, kde si bude každý z nich odpykávat šestiletý trest za ovlivňování tendrů Středočeského kraje. ČTK to řekl důvěryhodný zdroj. Někdejší poslanec za ODS a bývalá ředitelka kladenské nemocnice podle rozsudku zmanipulovali zakázky na rekonstrukci zámku Buštěhrad a hostivického gymnázia, přijali na úplatcích téměř 17 milionů korun a sedm milionů předali tehdejšímu hejtmanovi Davidu Rathovi (dříve ČSSD).

Další zprávy