Foto z ráje pašeráků: Pusté město na Sahaře rozkvetlo díky přílivu uprchlíků

Foto z ráje pašeráků: Pusté město na Sahaře rozkvetlo díky přílivu uprchlíků
Agadez, město v Nigeru uprostřed saharské pouště, se stalo rájem převaděčů a pašeráků.
Donedávna šlo o pusté město s písčitými ulicemi a hliněnými domky. Nyní je ovšem na vzestupu, a to díky migrantům.
Mezinárodní organizace pro migraci (IOM) se domnívá, že migrace přes region Agadez tento rok dosáhne 300 000 lidí, tedy více než dvojnásobek toho, co loni, kdy tudy prošlo asi 120 000 běženců.
Moto taxislužba v Agadezu na autobusovém nádraží, kam přijíždí velká část migrantů.
Foto: Reuters
Reuters Obrazová sekce, Reuters
31. 10. 2016 16:00
Běženci sem míří z různých koutů Afriky. Právě zde, v nigerském Agadezu, totiž mají šanci, že se jim s pomocí pašeráků podaří dostat za lepším životem do Libye či Alžírska. Anebo přes Středozemní moře do Evropy.
 

Právě se děje

před 4 hodinami

Seemanová překonala český rekord i na kraulové čtyřstovce

Plavkyně Barbora Seemanová překonala v Taškentu další český rekord. Po čtvrteční kraulové dvoustovce posunula nejlepší čas i na dvojnásobné trati. Časem 4:08,89 vylepšila svůj předchozí rekordní zápis z loňského mistrovství světa v Kwangdžu o 84 setin sekundy.

"Čtyřstovka se mi stejně jako včera dvoustovka jela skvěle. Cítila jsem silný záběr, což je pro mě hodně důležité. I když je to čtyřstovka, která vždycky bolí, tak jsem se snažila ke konci do toho ještě kopnout, ale abych nevytuhla, což se ale pochopitelně trochu stalo," popsala rekordní závod dvacetiletá Seemanová v tiskové zprávě.

"Opět skvělý výsledek, vylepšený osobní rekord, český rekord, no prostě paráda. Stále ale cílíme na olympijský A-limit, který Báře stále uniká. Na druhou stranu se zlepšuje a uvidíme, co se stane na jaře," uvedla trenérka Petra Škábová.

Na vynikající časy z International Swimming League v Budapešti navázala v Taškentu Simona Kubová. Po náročném programu posledních týdnů dokázala na 100 metrů znak zaplavat čas 1:00,03 a zopakovat olympijský A-limit. Ten už má splněný od loňského jara.

Zdroj: ČTK
Další zprávy