Foto: Zabírají práci? Menšiny v Los Angeles mají celé čtvrti

Foto: Zabírají práci? Menšiny v Los Angeles mají celé čtvrti
Přistěhovalci se často sdružují v komunitách, a vytvářejí tak celé čtvrtě, jejichž názvy naznačují původ obyvatel. V Los Angeles, Long Beach nebo San Pedru lze narazit na tabule s názvy jako Italská ulice, Malá Etiopie, Chorvatská čtvrť, Malá Arménie a podobně. Brzy se tu objeví i Malá Litva. Značku už úřady schválily, čeká se jen na její osazení. Na fotografii drží tabuli 79letý Litevec Joseph Pupius.
Muži hrají karty na Mariachi Plaza v Boyle Heights, což je oblast Los Angeles, kde našlo domov mnoho mexických a středoamerických přistěhovalců.
Šestadvacetiletá Miyako Cai (druhá zleva) s kamarádkami vycházejí z japonského supermarketu v Malém Tokiu.
Malé slečny ve slavnostním průvodu v Malém Tokiu (zleva sedmiletá Sena Nagata, osmiletá Lana Osumi a čtyřletá Seri Nagata).
Foto: Reuters
Obrazová sekce
4. 11. 2014 14:35
Imigrace se stala žhavým tématem nadcházejících voleb do Kongresu USA, které se konají v úterý 4. listopadu.

Los AngelesLos Angeles je kosmopolitním městem, jedním z etnicky nejrozmanitějších ve Spojených státech. Žije v něm mnoho přistěhovalců z celého světa. Podle sčítání lidu z roku 2010 tu žije 48,5 procenta latinských Američanů a 11,3 procenta Asiatů.

I přes argumenty Bílého domu, že legální migrace podporuje hospodářský rozvoj, poslední průzkum ukázal, že většina Američanů vnímá imigranty jako ty, kteří jim zabírají pracovní místa a zatěžují ekonomiku.

 

Právě se děje

Další zprávy