Foto: Trumpová na cestě po "dírách světa"? V Ghaně ji přivítala první dáma

První dáma USA Melania Trumpová v Ghaně.
První dáma USA Melania Trumpová odletěla do Afriky v úterý z letecké základny v americkém Marylandu.
Do Afriky vyrazila bez svého muže, amerického prezidenta Donalda Trumpa, stejně jako to učinily její předchůdkyně Hillary Clintonová, Laura Bushová a Michelle Obamová.
První zastávka čekala Trumpovou v Ghaně, odkud se přesunula do Malawi. Potom navštíví ještě Keňu a Egypt.
Program má Trumpová nabitý. Kromě jiného by ale její návštěva měla pomoci narovnat vztahy mezi americkou administrativou a africkými zeměmi.
Foto: Reuters
Zahraničí Zahraničí
4. 10. 2018 16:51
První dáma Spojených států Melania Trumpová je od úterý na návštěvě Afriky. Během pětidenní cesty byla už v Ghaně, momentálně se nachází v Malawi a v plánu má ještě Keňu a Egypt. Pro Trumpovou jde o první zahraniční cestu, na kterou vyrazila bez svého manžela Donalda Trumpa. Zrovna on by měl přitom na africkém kontinentu co žehlit. V minulosti zdejší země počastoval označením "shithole countries", což lze volně přeložit jako "díry světa".
 

Právě se děje

Aktualizováno před 10 minutami

Dálnici D5 u Berouna zavřela nehoda tří aut

Dálnici D5 poblíž Berouna v neděli večer zhruba na hodinu zavřela ve směru na Plzeň nehoda dvou osobních aut a kamionu. Jeden muž je těžce zraněný, záchranáři na místo poslali i vrtulník. Vyplývá to z informací od policejní mluvčí Lucie Novákové a Národního dopravního informačního centra.

"Máme tam havarovaná dvě osobní vozidla. Kousek před nimi je zastavený ještě kamion, který byl taky účastníkem dopravní nehody," popsala Nováková místo havárie. Těžce zraněný muž je z jednoho z osobních aut, dodala.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

České basketbalistky vyhrály v kvalifikaci ME i podruhé

České basketbalistky vyhrály i druhý zápas v kvalifikaci o postup na mistrovství Evropy. V pražské hale Královka rozhodla o výhře 60:59 nad Rumunskem sekundu před koncem Kateřina Elhotová. Výběr trenéra Štefana Svitka navázal na čtvrteční vítězství 62:52 na palubovce favorita skupiny Itálie.

Zdroj: ČTK
Další zprávy