Foto: Trumpová na cestě po "dírách světa"? V Ghaně ji přivítala první dáma

První dáma USA Melania Trumpová v Ghaně.
První dáma USA Melania Trumpová odletěla do Afriky v úterý z letecké základny v americkém Marylandu.
Do Afriky vyrazila bez svého muže, amerického prezidenta Donalda Trumpa, stejně jako to učinily její předchůdkyně Hillary Clintonová, Laura Bushová a Michelle Obamová.
První zastávka čekala Trumpovou v Ghaně, odkud se přesunula do Malawi. Potom navštíví ještě Keňu a Egypt.
Program má Trumpová nabitý. Kromě jiného by ale její návštěva měla pomoci narovnat vztahy mezi americkou administrativou a africkými zeměmi.
Foto: Reuters
Zahraničí Zahraničí
4. 10. 2018 16:51
První dáma Spojených států Melania Trumpová je od úterý na návštěvě Afriky. Během pětidenní cesty byla už v Ghaně, momentálně se nachází v Malawi a v plánu má ještě Keňu a Egypt. Pro Trumpovou jde o první zahraniční cestu, na kterou vyrazila bez svého manžela Donalda Trumpa. Zrovna on by měl přitom na africkém kontinentu co žehlit. V minulosti zdejší země počastoval označením "shithole countries", což lze volně přeložit jako "díry světa".
 

Právě se děje

Aktualizováno před 6 hodinami

Ministři financí EU se shodli na plánu pro oživení ekonomik

Ministři financí zemí Evropské unie se dnes dohodli na tom, že země eurozóny budou moci k oživení ekonomik stižených koronavirovou krizí využívat bez jakýchkoli podmínek záchranný fond ESM. Po dnešní videokonfereci euroskupiny to oznámilo několik ministrů.

Shodu na vydání společných dluhopisů, o které stály zvláště nejpostiženější země jako Itálie a Španělsko, naproti tomu ministři nedosáhli. O dalších možných nástrojích mají podle nich rozhodnout lídři unijních zemí.

Podle francouzského ministra financí Bruna Le Maira dospěli ministři k "excelentní dohodě", která umožní zemím okamžitě využít půl bilionu eur (14 bilionů Kč) z ESM. Obdobná částka by měla být k dispozici později v novém fondu pro zotavení ekonomik. O jeho financování však kvůli vzájemným neshodám ministři nerozhodli.

Zdroj: ČTK
před 8 hodinami

Exploze kyslíkové nádoby při opravě bojleru poškodila dům nedaleko velvyslanectví ČR v Moskvě

Exploze kyslíkové tlakové nádoby dnes poškodila dům v centru Moskvy, který se nachází v bezprostřední blízkosti českého a slovenského velvyslanectví. Výbuch si vyžádal několik zraněných, uvedla ruská média s odvoláním na záchranáře. Podle mluvčího ambasády ČR jsou všichni pracovníci úřadu v pořádku. Záchranáři zprvu pátrali po desítce pohřešovaných osob, ale všichni o sobě dali brzo vědět, uvedla televize Rossija 24.

Exploze, která podle TASS nastala při opravě bojleru, poškodila desáté patro budovy stojící naproti velvyslanectví Slovenské republiky a vzdálené asi 150 metrů od české ambasády. "S velvyslanectvím je vše v pořádku, všichni pracovníci jsou v pořádku, budova nijak neutrpěla," ujistila slovenská ambasáda podle TASS.

Zdroj: ČTK
Další zprávy