Foto: Trumpová na cestě po "dírách světa"? V Ghaně ji přivítala první dáma

První dáma USA Melania Trumpová v Ghaně.
První dáma USA Melania Trumpová odletěla do Afriky v úterý z letecké základny v americkém Marylandu.
Do Afriky vyrazila bez svého muže, amerického prezidenta Donalda Trumpa, stejně jako to učinily její předchůdkyně Hillary Clintonová, Laura Bushová a Michelle Obamová.
První zastávka čekala Trumpovou v Ghaně, odkud se přesunula do Malawi. Potom navštíví ještě Keňu a Egypt.
Program má Trumpová nabitý. Kromě jiného by ale její návštěva měla pomoci narovnat vztahy mezi americkou administrativou a africkými zeměmi.
Foto: Reuters
Zahraničí Zahraničí
4. 10. 2018 16:51
První dáma Spojených států Melania Trumpová je od úterý na návštěvě Afriky. Během pětidenní cesty byla už v Ghaně, momentálně se nachází v Malawi a v plánu má ještě Keňu a Egypt. Pro Trumpovou jde o první zahraniční cestu, na kterou vyrazila bez svého manžela Donalda Trumpa. Zrovna on by měl přitom na africkém kontinentu co žehlit. V minulosti zdejší země počastoval označením "shithole countries", což lze volně přeložit jako "díry světa".
 

Právě se děje

před 31 minutami

Indonéská sopka Merapi obnovila aktivitu, chrlí lávu

Nejaktivnější indonéská sopka Merapi ve středu vybuchla a do délky 1500 metrů po jejím svahu vytekla láva. Jde o její nejprudší aktivitu od listopadu, kdy úřady zvýšily stupeň nebezpečí v blízkosti sopky. Při jejím výbuchu v roce 2010 zemřelo 347 lidí.

Merapi leží na hustě obydleném ostrově Jáva, poblíž historického města Yogyakarta. Je nejaktivnější z desítek sopek na indonéském území a v nedávné době vybuchla několikrát.

Nebezpečí je nyní na druhém nevyšším stupni a úřady zakázaly vstup do pětikilometrového okruhu kolem kráteru. Merapi se zvedá do výšky 2968 metrů a vulkanologové na její zvýšenou aktivitu upozorňují od loňského listopadu.

Zdroj: ČTK
před 40 minutami

Basketbalista Wall v NBA zazářil proti bývalému týmu

První utkání proti bývalému týmu Washingtonu vyšlo v NBA rozehrávači Johnu Wallovi na výbornou. Jeho Houston přehrál Wizards jasně 107:88, přičemž třicetiletý basketbalista k vítězství pomohl 24 body a pěti asistencemi. Na druhé straně zápas nevyšel Russellu Westbrookovi, jenž sice nasbíral 19 bodů, 11 doskoků a sedm asistencí, ale prohrál v sezoně poosmé ze svých devíti vystoupení.

Výsledky NBA:

Atlanta - LA Clippers 108:99, Houston - Washington 107:88, Utah - New York 108:94.

Další zprávy