Obrazem: Požáry ničí Kalifornii, z domů zbyl jen popel. Nemáme se kam vrátit, popisují lidé

Lesní požár v Kalifornii.
Není to jen Řecko nebo Skandinávie, kdo v posledních dnech bojuje s lesními požáry. Ohně už druhým týdnem zuří také v Kalifornii.
Nejhůře je na tom sever tohoto amerického státu.
Plameny v severní Kalifornii spálily od minulého pondělí na 360 kilometrů čtverečních porostů...
... a zničily přes 650 domů.
Foto: Reuters
Zahraničí dap ČTK Zahraničí, dap, ČTK
30. 7. 2018 14:11
Kalifornii už druhým týdnem sužují lesní požáry, nejhorší situace je na severu amerického státu. Po celé oblasti je v pohotovosti na 12 tisíc hasičů, dvěma z nich se však požáry staly osudnými. Celkem zahynulo osm lidí, několik dalších se pohřešuje.
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 10 minutami

Německý prezident udělí záslužný řád českému spisovateli Jaroslavu Rudišovi

Německý prezident Frank-Walter Steinmeier ocení Záslužným řádem Spolkové republiky Německo 16 lidí za jejich kulturní činnost, mezi vyznamenanými bude i český spisovatel Jaroslav Rudiš. Oznámila to kancelář hlavy německého státu. Řády předá Steinmeier 1. října u příležitosti Dne německé jednoty, který země slaví 3. října.

Úřad německého prezidenta sdělil, že řády prezident udělí se zvláštním pohledem na kulturní život v Německu. "Šest žen a deset mužů se mimořádným způsobem zasadilo za umění a kulturní život, který byl koronavirovými omezeními obzvláště zasažen," uvedla Steinmeierova kancelář.

Rudiše, který dlouhodobě žije v Berlíně, označil Steinmeier za jednoho z nejangažovanějších stavitelů mostů mezi Německem a Českem. "Jaroslav Rudiš se jako společenskopoliticky angažovaný Evropan i v německém tisku opakovaně hlásí o slovo a svou prací ukazuje, že hranice lze překonat a že kultura to zvládne i pandemických časech," uvedla prezidentova kancelář.

Rudiš se proslavil romány jako Grandhotel nebo Konec punku v Helsinkách či komiksovou trilogií Alois Nebel. Román Winterbergova poslední cesta, který vyšel v roce 2019, napsal již německy. V němčině napsal i grafický román Nachtgestalten (Noční chodci), na kterém spolupracoval s rakouským ilustrátorem Nicolasem Mahlerem.

Další zprávy