FOTO Majdan se uklízí. Ale do voleb se rozejít nechce

FOTO Majdan se uklízí. Ale do voleb se rozejít nechce
V Kyjevě již auta projíždějí Hruševskou ulicí. Stal se z ní jeden velký památník bojů s Berkutem.
„Krestnyj chod“ se koná v místech nejvážnějších bojů s policií.
„Krestnyj chod“, při kterém se nosí dřevěný kříž a ikony, se koná v místech nejvážnějších bojů s policií.
Kozácký bard si přivydělává v kyjevském metru.
Foto: Ivo Dokoupil
Ivo Dokoupil
25. 3. 2014 19:45
Revoluční boje s policií ustaly, Kyjev si žije svým životem. Barikády se ale nerozebírají, Majdan prohlásil, že do voleb se rozhodně nerozejde a bude hlídat rodící se demokracii.

Ukrajina organizuje mobilizaci, neustále se konají náboženské akce připomínající oběti revoluce. Po ulicích se pohybuje domobrana, tentokrát už v uniformách, ale beze zbraní. 

Jinak je tady jaro a klid, kyjevské slečny korzují po bulvárech a stromy se už už chystají vyhnat první listí. 

 

Právě se děje

před 11 minutami

Americká sonda úspěšně přistála na planetce Bennu

Sonda OSIRIS-REx amerického Národního úřadu pro letectví a vesmír (NASA) úspěšně přistála na planetce Bennu, kde se pokusila odebrat vzorky horniny. Zda byl odběr úspěšný, se uvidí až v následujících dnech, uvedla dnes agentura AP.

"Nemůžu uvěřit, že jsme to doopravdy dokázali," řekl po přistání sondy jeden ze členů týmu NASA, profesor Dante Lauretta z Arizonské univerzity. "Sonda udělala všechno, co měla."

Poté, co OSIRIS-REx poslala na Zemi potvrzení o kontaktu s asteroidem vzdáleném více než 322 milionů kilometrů, propuklo v sále nadšení. Může však trvat až týden, než bude jasné, zda a případně kolik horniny se podařilo sondě odebrat a jestli bude potřeba další pokus.

Zdroj: ČTK
před 26 minutami

Trump předčasně ukončil rozhovor, moderátorce slíbil odvetu

Kvůli nespokojenosti s moderátorkou ukončil americký prezident Donald Trump v úterý večer (místního času) předčasně rozhovor v televizi CBS. Následně pohrozil jeho předčasným zveřejněním a novinářce oblíbeného pořadu slíbil odvetu.

Trump dva týdny před prezidentskými volbami na twitteru kritizoval rozhovor s moderátorkou Lesley Stahlovou jako "podvod" a "předpojatost". Interview má CBS odvysílat tuto neděli v rámci předvolebního speciálu pořadu "60 Minutes" (60 Minut) o republikánu Trumpovi a jeho demokratickém vyzyvateli Joe Bidenovi.

Podle zdroje deníku byla důvodem ukončení rozhovoru Trumpova spokojenost s otázkami moderátorky.

Zdroj: ČTK
Další zprávy